Новини

Медики так і не відчули змін від медреформи


Тетяна Трейдуб сімейний лікар з кількарічним досвідом. Від коли в Україні стартувала медреформа, обіцяних змін на краще жінка так і не відчула. Медикам первинної ланки обіцяли за кожну людну на рік виплачувати по 370 грн, а за малих та старих пацієнтів додатково доплачувати.

Тобто, за дітей до 5-ти лікар отримає 1480 гривень, якщо батьки підпишуть декларацію з лікарем. За дітей від шести і до 17 років – 814 грн на рік. За хворих віком 40-64 років – сума сягне 444 гривень. А за людей старше 65 медик отримає 740 грн.Виплатами займатиметься Національна служба здоров’я. Але перераховутиме гроші відомство не лікарю, а до медзакладу, де він працює. І вже у лікарні вираховуватимуть з цієї суми комунальні платежі та оплату роботи медсестер. Тому медики повинні домовлятися з головним лікарем про свою зарплату.

Уже майже 2 місяці як закон діє, однак суттєвих змін медики ще не відчули. Та й пацієнти масово не ринули обирати собі сімейних лікарів.  У Міністерстві ж обіцяють заохочувати лікарів. У розвинених країнах медперсонал первинної допомоги без госпіталізації вирішують до 80% звернень за що і отримують гідну оплату.

Проте з мотивацією і досі затягують.У міністерстві обіцяли, що вже з 1 липня лікарні почнуть отримувати гроші за пацієнтів. Однак система нарахування заробітної плати ще так і не стабілізувалась Під реформу ж потрапили лише медики первинної ланки. Зарплата решти лишається тією ж самою.Ті, ж хто тільки но закінчив виші і планує працювати в сфері медицини на високі може й не розраховувати. Адже потрібно отримати категорію та вислугу років.

Однак в міністерстві запевняють, що така реформа принесе тільки позитивні зміни, варто лише звикнути. Головною ланкою тут лишається пацієнт, для нього наче б то все безкоштовно. Якщо за старими мірками зарплата лікарів першої ланки ледь сягала 7 тис, то тепер міністр пообіцяла підвищення до 15 та навіть 25 тис. гривень на місяць. Однак поки що таких гроше лікарі в очі й не бачили.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ