Новини

Місія Міжнародного валютного фонду прибула до Києва


До Києва прибуває місія Міжнародного валютного фонду. Це перший повноцінний візит представників МВФ за останні півтора року. Тоді, у квітні 17-го Україні виділили 1 мільярд фіндопомоги. А отже, уряд все ж таки готовий урізати витрати, аби дефіцит бюджету не перевищував 3-х мільярдів доларів – як того вимагає МВФ.

Наполягає фонд і на створенні антикорупційного суду. А ще – на підвищенні ціни на газ для населення. Щонайменше у півтори рази, і вже з 1 жовтня. Що отримає монатомість? 1-2 мільярди доларів до валютних резервів на підтримку стабільного курсу гривні. І ще стільки ж – до державної казни, але вже від Євросоюзу.

Якщо в 4-му кварталі МВФ перерахує 5-й транш фіндопомоги – можна сподіватися на припинення коливань на валютному ринку. За позитивного сценарію, наприкінці року курс встановиться на рівні 29-ти гривень. За помірної девальвації Нацбанку не доведеться продавати валюту з резервів. Ці гроші нам потрібні, щоб розрахуватися з зовнішніми боргами. За наступний рік Україна має повернути 6 мільярдів доларів. А це – все, що є.

Згортання програми МВФ призведе до відтоку інвестицій, внаслідок чого бізнес підвищить ціни на товар через девальвацію гривні. Інфляція вкотре вдарить по гаманцях українців. А зниження купівельної спроможності громадян призведе до того, що бізнес згортатиме виробництво і скорочуватиме робочі місця.

Українська економіка без кризових явищ, за оцінками експертів, протягне до весни. Якщо МВФ не надасть гроші, їх можна спробувати запозичити під державні гарантії – щонайменше під 20% річних. Тоді як МВФ пропонує – всього під 3%. Існує ще один варіант – інвестиції від іноземних інвесторів. Саме вони могли б дати поштовх для зростання економіки. Власне через нестачу інвестицій Україна й опинилася у скруті. Традиційно, від цього найбільше страждає населення.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ