Новини

Мирослав Скорик відзначає своє 80-річчя


Своє 80-річчя сьогодні відзначає всесвітньо відомий український сучасний композитор Мирослав Скорик. Народився майбутній академік та лауреат міжнародних конкурсів у Львові у 1938 році. Прикметно, що бабуся Мирослава  – це була рідна сестра знаменитої оперної діви  Соломії Крушельницької.

Влада до родини Скориків у 40-х роках прихильною не була, і наприкінці десятиліття їх усіх вислали до Сибіру. Лише за 8 років 17-річний Мирослав разом з сім’єю повернувся до рідного Львова. З тих пір почався його стрімкий творчий політ: навчання у Львівській консерваторії по класу композиції і, паралельно, на теоретичному відділенні у відомих музикантів – Станіслава Людкевича, Романа Сімовича, Адама Солтиса.

Уже в 1963 році Мирослав Скорик стає наймолодшим на той час членом Спілки композиторів України. У свої 25 він – викладач Львівської консерваторії.  Опера, балет, концерти, твори для оркестру, ансамблів, фортепіано, а також музика до фільмів та вистав – йому підкорялося все. Знаковою для української культури стала мелодія Мирослава Скорика до кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» під назвою «Гуцульський триптих».

Наразі він – єдиний в Україні, хто створює знакові віолончельні концерти. Але не композиторством єдиним живе Мирослав Скорик. Він – ініціатор і співзасновник багатьох міжнародних музичних фестивалів:  «Музика українського зарубіжжя», Дні американської й української музики у Львові, фестиваль сучасної музики «Контрасти» та інші.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ