Новини

На 86 році життя помер композитор Франсіс Ле


У Франції у віці 86 років помер композитор Франсіс Ле, який отримав «Оскар» за музику до фільму «Історія кохання» і писав пісні для Едіт Піаф і саундтреки до фільмів Клода Лелуша. Про це повідомив на своїй сторінці в Twitter мер Ніцци Крістіан Естрозі. За його словами, він запропонує сім’ї Ле назвати на честь композитора одну з вулиць Ніцци, де й народився композитор. Свою кар’єру Франсіс Ле почав як акомпаніатор. У тому числі він грав для Едіт Піаф.

Усього він написав 60 саундтреків для фільмів, в тому числі для картин Лелуша, з яким він активно працював. Його мелодрама «Чоловік і жінка», в якій звучить музика Ле, була номінована на «Золотий глобус» у 1967 році. Премію «Оскар» композитор отримав в 1970 році за американський фільм «Історія кохання» режисера Артура Хиллера.

Також композиції Ле звучать в таких фільмах, як «Пасажир дощу» Реї Клемана, «Едіт і Марсель» і «Очі чорні» режисера Микити Михалкова. Також він писав музику для пісень Мірей Матьє, Джонні Холлідея та інших. Крім того, його композиції виконували Френк Сінатра і Елла Фіцджеральд. Причин смерті видатного композитора наразі не оприлюднюють.   

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ