Новини

На Черкащині створять вдосконалені умови праці для лікарів


87-річна Марія Кутовик часто приходить до амбулаторії, адже має високий тиск. Доки не було лікаря – брала рецепти на таблетки в медсестер. Тепер прийшла на обстеження.

Лікар Андрій Макаренко приїхав сюди із Харкова. Йому пропонували роботу за кордоном, але побачивши оголошення з умовами праці у Мліївській громаді, фахівець вирішив переїхати в село.

Раніше на три села тут був один лікар-пенсіонер. Тому серйозні недуги подекуди лікували навіть медсестри.

Торік, після створення Мліївської об’єднаної територіальної громади у трьох селах – Млієві, Старосіллі та Буді-Орловецькій – вирішили відновлювати медичну галузь. За рік відремонтували дві амбулаторії і два Фельдшерсько-акушерські пункти. Закупили обладнання та препарати.

Після цього взялися шукати лікарів. Із необхідних трьох одразу знайшли лише одного. Тому вирішили заманити кандидатів. Спершу подбали про гідну зарплатню – прийняли місцеву програму дофінансування. Завдяки ній місячна зарплата становитиме 17 тисяч гривень. Плюс одноразова допомога після приїзду – близько 30 тисяч.

У селі лікар може обрати собі будь-який будинок або квартиру, що продається в селі, її придбають за гроші громади ,а через 12 років роботи тут – він зможе її безкоштовно приватизувати. Слід зазначити, що така схема спрацювала – і громада нещодавно знайшла другого лікаря. Тож залишилось закрити ще одне вакантне місце.

Зазначимо, такі пропозиції – не рідкість у всій країні. І практично в кожному регіоні молодим медикам пропонують надвигідні умови роботи. Так, Коломацька ОТГ на Харківщині також пообіцяла придбати житло для молодих лікарів, а ще – виплатити премію у 50 тисяч гривень на рік. На Хмельниччині 23 амбулаторії у громадах уже отримали новенькі службові машини. А от на Львівщині територіальні громади задумались навіть над тим, аби оплачувати студентам-медикам інтернатуру, щоб ті їхали до них на роботу.

Загалом, за останні 3 роки після запуску медреформи в Україні на розвиток сільської медицини виділили понад 5 мільярдів гривень. Ще більше мільярда виділять цього року. Гроші спрямують на підвищення якості первинних послуг та будівництво нових сучасних медамбулаторій. У 2019му їх планують звести понад півтисячі.

 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ