Новини

На Чернігівщині вчителів обурило створення єдиного освітнього округу


У селі Мрин під час чергової сесії сільради розглянули проблемне питання  про створення єдиного освітнього округу. Володимир Спичак, депутат сільської ради, працює у Лихачівській школі, яка й підпадає під реорганізацію. Чоловік певен,  об’єднання шкіл не покращить рівень знань учнів, адже постійне добирання тільки виснажить дітей.

Не так давно  вже було закрито дві школи у районі. Усе через недостатню кількість учнів. Такі кроки впроваджують, прикриваючись освітньою реформою. На разі заплановано створення одного опорного навчального закладу і декількох його філій.

«Кошти і обладнання на освіту ідуть на опорні заклади. Таким чином філії втрачають матеріально, втрачають технічно і, звичайно, від цього втрачається і якісь навчального процесу, якісь надання освітніх послуг саме споживачу – учню», – розказує Олена Дрозь, голова Носівської районної профспілки працівників освіти і науки України.

Двоє депутатів від фракції «Батьківщина» відстояли свою позицію. Кажуть, процес не організований, аби щось змінювати: автобусів, аби возити школярів – немає, а дороги – у неналежному стані. Тож продумати створення єдиного освітнього округу потрібно ретельно, аби не зробити гірше самим дітям.

«Все-таки дома дітям вчитися краще. Допоки дітей довезуть, вони стомляться по дорозі. Їм потрібно буде раніше прокидатися, аби зібратись до школи, а вдома – все-таки є вдома», – переконує Олена Компанець,  депутат Мринської сільської ради

Тож обранці прислухались до думки колег, активістів та й самих педагогів і проголосували «проти» створення єдиного освітнього округу.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ