Новини

На Харківщині масово загинуть бджоли


Сергій Купцов — бджоляр із десятирічним стажем. Утім те, що робиться зараз на його пасіці, чоловік бачить уперше. 40 вуликів, у кожному по 150 тисяч бджіл, які за сезон дають близько 60-ти літрів меду. Загалом у селі Велика Рогозянка близько 20 пасік. Бджолярі певні: винні аграрії, бо обробляють поля з горохом імідаклопридом – компонентом, який захищає польову культуру від шкідників. І саме ця речовина є забороненою в Європі. Утім не в Україні.

Препарат дешевший за безпечніші аналоги, утім шкоди від нього в рази більше. І те, що саме ця агрофірма причетна до отруєння медоносних, бджолярі мають докази. Неподалік від поля люди знайшли каністри з-під хімікату.

Збитки на одній лише пасіці сягають 10 тисяч гривень. Загалом за сезон в регіоні можуть не зібрати більше тисячі літрів меду. Хоча лиха можна було й уникнути.

Така ситуація щороку трапляється не лише в Харківській області. Усе через відсутність комунікації аграріїв та бджолярів. Наразі пасічники написали ще одну заяву до поліції ті ініціювали, аби Держспоживслужба провела експертизу.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ