Новини

На Харківщині вивозять дітей з забрудненого регіону


На море вже не сезон, але їхати доведеться – сумує чотирикласник Віталій із Преображенки. Понад 1800 дітей із семи прикордонних сіл Херсонщини терміново відправляються у курортний Скадовськ. Через викиди кримського «Титану» вдома їм залишатися небезпечно. Звідти навіть фрукти не беруть. Евакуація відбувається суворо за списком. Разом з дітьми їдуть педагоги.

Евакуювати дітей на два тижні вирішила обласна влада на екстреній нараді. Тут теж звучить версія хімічної атаки, заявлена раніше в Міноборони, – все сталося через російських військових.  Через кримський «Титан» постраждали 37 прикордонників, п’ятьох із них з отруєннями госпіталізували. Пункти пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» закрили. Як надовго – поки що невідомо. Усі автівки з материка направляють на «Чонгар». А от тих, хто бігтиме з Криму від хіматаки, можуть і пропустити. Але поки таких немає.  На двох пунктах пропуску працюють медики.

Тим часом на місце вже вирушила мобільна військова лабораторія з Маріуполя. Її фахівці мають дати більш точні відповіді щодо складу отруйних речовин у повітрі.  Крім того, у прикордонних селах працюватимуть ДСНС-ники, які дезінфікують місця, де виявили токсичний осад. Також за фактом забруднення повітря в Криму та Херсонщині українські правоохоронці вже розпочали кримінальне провадження.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ