Новини

На Львівщині відбувся легендарний фестиваль


Запеклі бої, іскристий дзвін мечів, хоробрі лицарі на швидких, мов вихори, конях, прекрасні леді у старовинних шатах. Саме тут, на мить, ожили герої історичних книг. В історичному таборі вирує життя: селяни пораються по господарству, жінки займаються рукоділлям, а відважні воїни готуються до бою. Чи не найважливішим умінням кожного чоловіка у середньовіччі – вправне володіння мечем. Адже лише так можна було вберегти свою сім’ю від небезпеки.

Цей місцевий лицар щодення відшліфовує техніку, тренує витримку та увагу, аби бути непереможним у бою. Кожен бій, наче останній. Адже у відчайдушних воїнів немає другого шансу. Дужі звитяжці одягнені в 30-кілограмові обладунки, втримуючи у руках важкі сталеві мечі, борються з усією хоробрістю не на життя, а на смерть.  Не менш важливим елементом у житті кожного лицаря був його кінь. Александр Македонський і його Буцефал, Калігула та Інцитат, Ель Сід та Баб’єка – коден великий полководець мав свого улюбленого скакуна, який був для нього і другом, і побратимом, і рятівником.У той час, як чоловіки захищають рідні землі від ворожих нападів, жінки з нетерпінням чекають їхнього повернення додому та виховують дітей та займаються рукоділлям.

У середні віки тканина була найціннішою валютою. Тисячу років тому, не було поліції, яка б захистила від варварів, продуктових супермаркетів чи крамниць з одягом. Тож, аби вижити, тогочасні люди самотужки добували їжу, шили одяг та боролися з негодою. Цьогоріч близько двохсот реконструкторів на три дні перенеслися у часи середньовічного життя. Учасники намагалися відтворити старовинну епоху у кожній деталі: від вбрання й до речей побуту.

Відтак, на щорічному фестивалі «Ту стань!» кожен зміг відчути себе частинкою минулого. Близько тисячі людей працювали декілька місяців, аби подарувати відвідувачам живі уроки історії та чудовий відпочинок на лоні природи. На Львівщині легендарний фестиваль відбувся вже втринадцяте і щороку заманює все більшу кількість гостей з усіх куточків країни.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ