Новини

На Львівщині зареєстрували півтисячі випадків кору


Чотирічна Роксолана разом із мамою чекає на свою чергу, аби потрапити на огляд до лікаря. У тому, що у її дитини звичайна застуда, а не, приміром, кір – мати переконана на сто відсотків, бо ж вакцинує своє чадо за розпорядком. Тепер, коли на Львівщині спалах кору – жінка абсолютно спокійна, що її Роксоланку цей вірус омине. Кір – одне з найбільш поширюваних захворювань, тепер він дійшов і до Львова. Кількість інфікованих у нашому регіоні стрімко зростає – з початку року цей вірус підхопило понад 6 тисяч осіб.

Симптоми кору на перший погляд чимось нагадують звичайну застуду: температура, нежить і кашель. Зазвичай, люди починають бити на сполох вже після того, як на тілі з’являється висип.  Ліків від кору немає. Запобігти епідемії може тільки вакцинація. Її слід робити двічі: в перший рік життя та у 6-річному віці. Люди, які вже перехворіли на кір – мають довічний імунітет, відтак не мають причин для хвилювань. Бентежитися варто тим, хто не знає про свій вакцинальний статус або має лише одну дозу вакцини проти кору.

Отож медики радять не зволікати із профілактичними щепленнями – їх слід зробити двічі – з інтервалом в один місяць. Чи не найбільш вразливими до захворювання є діти. Щодня у світі через недбалість батьків та боязь вактини помирає понад 300 діток. Щодо якості вакцини, то медики переконують: препарат бельгійський – європейської якості, який в Україні пройшов ретельну перевірку.  У разі відмови від щеплення захворювання на кір може перерости у пневмонію, запалення мозку та інших захворювань, які ймовірно призведуть до інвалідності чи смерті. 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ