Новини

На Обухівщині представники приватного спортивного клубу хочуть захопити територію «Козинського» заказника


Елітний приватний гольф-клуб – прямо посеред «Козинського» заказника. Незаконну господарську діяльність розгорнули невідомі на Обухівщині. Серед унікальної флори і фауни, яка має зберігатись у первозданному виді, сучасна інфраструктура, ресторани та ідеально скошені поля для гри у гольф.

967 гектарів унікальної природи: рослинність та тварини, що охороняються законом. Це все про «Козинський» заказник. Та з кожним роком територія втрачає свій первозданний вигляд – частково від системи водосховища, частково від людської руки.

«Відповідно до ЗУ «Про заповідний фонд України» будь-яка господарська діяльність в межах цього заказника заборонена»- розповідає депутат Обухівської районної ради Володимир Тимченко.

Але, вочевидь, на Закон України дехто закрив очі. З 2006 року на території заказника площею 100 га нелегально функціонує гольф-клуб. Заклад для елітного відпочинку зайняв територію у реліктовому лісі біля Дніпра, за 20 км від столиці, на під’їзді до престижного селища Конча-Заспа. Внаслідок створення гольф-клубу був змінений ландшафт і рослинність місцевості. Також природні комплекси заказника погіршуються через нелегальну рекреаційну діяльність і переміщення автотранспорту, а також незаконне будівництво. Замість лісу тут штучні озера, висушені болота і газон із лунками.

«Десь близько з 2006 року вони тут розташовуються. Громадська організація «Зелена хвиля» уклала договір з Обухівською РДА. Залучена на громадських засадах з футнкцією збереження первозданної природи і рекреації у цій місцині»,- додає Володимир Тимченко.

Та про первозданність й мови йти не може – на унікальній території розташувався ресторан, спортмайданчики і місця відпочинку, за які гребуть чималі суми. Та представники «Зеленої хвилі» називають це – «нормальною звичною для Європи інфраструктурою». Вочевидь вони забули, що посягання на первозданність українських заказників – карається кримінальним законодавством. Більше того, депутати Обухівської районної ради обурюються, межі незаконного гольф-клубу щороку збільшуються і дана територія у гугл-мапах вже відноситься до спортивного комплексу, а не заказника. Та представники ГО «Зелена хвиля» відхрещуються – й знати не знають чий це спорткомплекс і як він тут побудувався.

Як так сталося, що замість рекреації, відповідальність якої лежить на ГО «Зелена хвиля», тут розгорнули незаконну господарську діяльність – керівники ГО пояснити не можуть. Як і те, чому не помітили гольф-клубу у себе під носом. Та депутати переконані, той хто осмілився у такій місцині заробляти копійку, має непростих покровителів.

«З сьогоднішньої розмови повідомила ГО «Зелена хвиля», що вона до цього  немає ніякого відношення. Що вони лише залучені на природоохоронних цілях. І чиє воно – не мають жодної інформації»,- підкреслює Володимир Тимченко.

Наразі тимчасова депутатська комісія буде з’ясовувати – хто ж власник елітного спорт клубу, що незаконно веде діяльність, і фактично зруйнував територію заказника. Спускати на гальма чиюсь нелегальну діяльність – не збираються.

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ