Новини

Неспокійні стосунки українців і поляків.


В групі міжпарламентських зв’зків із республікою Польща зазначають – між країнами виникло непорозуміння, адже при пануючих ідеях націоналізму, піти на поступки двом сусідам вкрай складно.
Військова агресія Росії на сході змушує українську владу героїзувати національні постаті та розвивати так звану «політику пам’яті». Почали з лідера Української повстанської армії Степана Бандери, на що реакція поляків була негативною.
У дипломатичних баталіях з Польщею у Києва немає жодних шансів, кажуть фахівці. Та підкреслюють – конфлікт між Україною і її головним адвокатом в Євросоюзі немає нічого спільного з виборами в Україні та Польщі, де націоналістична риторика вкрай популярна.
І демаршем Варшави може бути що завгодно. Наприклад, в останній момент скасувати зустріч президента Польщі Анджея Дуди з Петром Порошенко, що попередньо запланована на грудень. Адже Варшава не може підтримувати героїзацію суперечливих українських діячів.
Нагадаємо, що днями польські прикордонники не пустили в країну представника державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремети. Згодом після цього МЗС Польщі оголосило про впровадження «чорного списку» для українців.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ