Новини

«Ніби ходять на батуті побавитись», – Віктор Дигас про активістів і неіснуючий «парк»

Віктор Дигас – голова ГО «36 Сотня Самооборони Майдану». Боротьба за «парк» в Вишневому триває ще з минулого року. Навесні 2017 ми разом з іншими активістами цілодобово, протягом 3,5 місяців, відстоювали бажання мати зелену зону. І у нас це вдалося: будівельна техніка пороз’їжджалася, будівельники припинили усі роботи і зелена зона була «чистою». Але підтримки з боку місцевої громади, на жаль, не було.

Цього річ трапилась взагалі шокуюча для мене ситуація. До мене звернулася одна з громадських організацій Вишневого, якщо сказала коротко і ясно: «Ми вам дякуємо за те, що ви зробили, але тепер питанням «парку» будемо займатися ми». Далі розпочалися перемовини і ці активісти розпочали шукати компроміс з забудовником. Насправді ж, якщо люд хочуть будувати парк, то про які взагалі компроміси і перемовини може йти мова? Власне коли я і поставив їм це запитання, найшла коса на камінь. Між нами утворився міні-конфлікт, мене почали обливати брудом і дискредитувати.

Якщо розібратися хто ж входить до тієї групи людей, що «відстоюють парк», то там ми побачимо тільки рейдерів – люди не місцеві, поруч із тією ділянкою, за яку вони борються, ніхто не живе. Принцип їхньої роботи простий: коли розпочинається будівництво, вони шантажують забудовника, домовившись, отримують «відкуп» і йдуть геть. І реальні приклади тому – ситуації, що складалися у Крюківщині, Білогородці та інших населених пунктах Києво-Святошинського району. Серед тієї когорти людей дійсно є ті, хто щиро хочу парк у Вишневому. Але основна маса – особи, що працюють на «відкуп». Бажання дійсно будувати парк я не бачу. Адже як тільки почав забудовник зводити висотки, так і розпочалися їхні «гойдалки», вони хочу отримати з того тільки зиск.

Коли мені вдалося поспілкуватись із забудовником, я запитав напряму: «До вас підходили ці активісти за грошима?». На що він дав позитивну відповідь, але зазначив, що імена і прізвища оприлюднить тільки за потреби. Тобто мої висновки, що люди хочуть просто пошантажувати забудовника і отримати гроші, як вони це і раніше робили, – основані не тільки на здогадках і аналізі ситуації, це підтверджують і безпосередні учасники проблеми. Є й ті, хто мають політичну вмотивованість боротися за «парк». Одна політична сила дискредитує інших в районі. Але наше місто дійсно розвивається, розбудовується і загалом стає кращим… Тобто є амбіції завоювати крісло влади, але є й ті, хто просто хоче «заробити» на відпочинок і гулянки.

Одна з таких – активістка і місцева мешканка Юлія Владимирова. Вона разом із Святославом Козирєвим впливають на процес. Вона присутня на всіх сесіях, а він спонсорує різноманітні акції протесту. Тобто їхні дії – це не волевиявлення всіх вишнівчан. Є дійсно частина людей, котрі хочуть парк, але ними маніпулюють і їх використовують задля власних прихованих цілей. Якби у людей, як Юлія Владимирова була мета збудувати парк, то вони б це робили, коли не було ні забудовника, ні парканів і будівельної техніки. Але ж ні… Зараз я розумію, що активісти шукають для себе вигоду, прикриваючись позицією всіх вишнівчан. Вони обливають брудом всіх, хто має протилежну думку з приводу їхньої діяльності. І використовують цю ситуацію у власних інтересах. Ніби ходять на батуті побавитись: 10 хвилин пострибали, зробили селфі і зникли.

Конструктиву в діях цієї громадян я не бачу. Є просто наймані люди, котрі намагаються перетягнути канати. Але їхні дії на життя місцевих не позитивно впливають – варто тільки згадати затори, які влаштовувати ці ж «борці за парк»… І якщо минулого року то дійсно була боротьба впродовж трьох з половиною місяців не заради піару, грошей чи владних крісел, то цього річ громадські організації, котрим заплатили гроші політичні сили, намагаються влаштувати «гойдалки». Згуртованість місцевих мешканців дійсно може призвести до чогось хорошого. Але це не про цю історію. Коли в бочці є ложка дьогтю, то й меду ніхто не стане їсти.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ