Новини

Нотаріальний протест набирає обертів


Попри добрі наміри Міністерства Юстиції у реалізації антирейдерської системи, для нотаріату вона здається вкрай … рейдерською. Люди, які зібрались під стінами Кабміну певні, що нотаріат існує не для ведення власного бізнесу, а, перш за все, заради захисту власності громадян. А у постановах Кабінету Міністрів вбачають лише прямі корупційні схеми.

Неодноразово з трибуни лунали твердження, що акція є аполітичною. Утім, осторонь народні депутати не залишилися, тут знайшлося що сказити і представникам з «Блоку Петра Порошенка», і «Самопоміч» теж мала, що додати.

Однак, не відомо, чи був це акт власної волі, чи нотаріальний мітинг був лише майданчиком для чергової порції піару напередодні виборів. Нотаріат має значний вплив на суспільну думку, до того ж вони вони й самі є виборцями, тому на їхні заклики мають зважати як чинна влада так і кандидати у Президенти. А поки за власну безпеку адвокати вирішили боротися самостійно.

Аби врегулювати ситуацію напередодні страйку, зранку до стін Кабміну приїздили представники Міністерства Юстиції. Однак не вийшло  конструктивного діалогу, та й  нотаріуси не були налаштовані скасовувати своїх планів.  Аналізуючи чисельні випадки порушень у системі державної реєстрації, Міністерство вважає, метод відключення нотаріусів від системи виправданим, аби повернутися до праці, після трьохмісячних санкцій, кожний мусить пройти нове тестування.

Тестування є безкоштовним і проводяться щомісяця. Утім представники нотаріальної палати закликали до продовження страйків по всій країні та додаткові іспити проходити відмовляються. На разі з 5000 нотаріусів в країні обмежено доступ до Єдиного державного реєстру лише сорока особам.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ