Новини

Новий вид «політичної гречки» від Володимира Зеленського

Передвиборча агітація напередодні виборів Президента України – у самому розпалі. Білборди, телевізійна реклама, газетні матеріали у наших з вами поштових скриньках і, звісно ж, публічні дебати. Так виглядають агітметоди середньостатистичного політика. Однак, не всі претенденти на крісло ґаранта під час проведення президентської кампанії наважуються поставити на паузу свою повсякденну діяльність, яка досі перебувала за межами політики.

Поєднувати життя артиста і кандидата в Президенти продовжує Володимир Зеленський. Відомо, що наразі шоумен з колегами по сцені проводить концертний тур проекту «Ліга сміху». Чи не щодня виступи проводять у новому місті. 6 лютого концерт колективу приймали Бровари, і як виявилося, потрапити на виступ проекту Зеленського можна було, не заплативши ні копійки. При цьому офіційні сайти з продажу концертних квитків надають українцям зовсім іншу інформацію – за нього потрібно заплатити від 150 до 350 гривень залежно від обраного місця в залі.

Утім, декому з броварчан, схоже, таланить? Поки завбачливі містяни купували квитки на «Лігу сміху» завчасно через Інтернет-сайти чи в касах, перехожі на вулицях могли отримати їх безоплатно. Журналісти газети «ПравдаТУТ Бровари» стали свідками того, як за 5 годин до початку концерту кілька дівчат поблизу супермаркету «VARUS» пропонували покупцям і випадковим перехожим «сходити сьогодні ввечері на концерт «Ліги сміху» безкоштовно». На запитання про те, чому на комерційний захід вхідні квитки роздають в обхід каси, розповсюджувачі відповідали, мовляв, виступ у Броварах «благодійний». Що це – випадкова вибірковість чи зарання спланований метод залучення молоді?

Уже за годину кожен другий, кого можна було зустріти на вулиці Гагаріна біля ТЦ, тримав у руках по кілька концертних квитків на виступ колективу під керівництвом кандидата в Президенти України Володимира Зеленського.

Та безкоштовний сир – лише в мишоловці, чи не так? Адже вже перед початком самого заходу на присутніх чекав ще один «сюрприз». Сам кандидат у президенти на виступ не приїхав, але записав для глядачів звернення. Замість того, аби, здавалося б, презентувати нове шоу, Зеленський почав виступати з політичною промовою. Зокрема зауважив, що глядачі «розумні і знають за кого голосувати» і всім варто прийти 31 березня на дільниці, аби обрати лідера України.

Усе б нічого, агітувати під час концертів, вистав чи спортивних змагань, згідно із законом «Про вибори Президента України» не є порушенням. Однак, розповсюдження безкоштовних квитків на комерційний захід може розцінюватися як підкуп. Згідно з ч. 6 ст. 64 ЗУ «Про вибори Президента України»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців».

Після показу відео ведучі повідомили, що приїхали не агітувати на чиюсь користь, проте закликають всіх 31 березня прийти на вибори. Варто відзначити, що відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 58 ЗУ «Про вибори Президента України» визначає як форму агітації публічні заклики голосувати за або не голосувати за кандидата на пост Президента України або публічні оцінки діяльності кандидата на пост Президента України. А враховуючи те, що під час самого концерту були жарти на різні теми, зокрема політичні, які закликали не голосувати за конкурентів на пост президента, це беззаперечно можна назвати агітацією.

Та такі ж безкоштовні квитки, як виявилося, реалізовували не тільки в Броварах. За даними громадянської мережі «Опора», її спостерігачі стали свідками того, як в касі Ірпінського будинку культури 5 лютого також можна було отримати безкоштовні квитки на виступ «Ліги сміху».

Зауважимо ще раз, це є грубим порушенням закону. Адже проведення передвиборної агітації із заманюванням виборців безкоштовними квитками, вважається підкупом, відповідно до Закону України.

Політологи тим часом зауважують, що спроба Володимира Зеленського поєднувати комерційну діяльність із передвиборчою кампанією – небезпечне маневрування. Утім, переконують, свідомих громадян після «безкоштовної гречки» ошукати не так то й просто.

 

Автор: Стася Чайковська

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ