Новини

Олександр ГОРОБЕЦЬ: «Місцевим феодалам не довго залишилось, і вони це відчувають. Зробимо їх разом!»

Кандидат в народні депутати України по округу №95 Олександр Горобець говорить: «Я – в команді Президента України Володимира Зеленського, команді чесних і порядних людей, які йдуть на вибори, щоб підтримати курс Глави держави й добитися кардинальних і рішучих змін у країні».

Ми розмовляємо з Олександром Сергійовичем про те, які кардинальні зміни назріли в Гостомелі?

-Олександре Сергійовичу, ваш округ – №95, а це – міста Ірпінь, Боярка, Вишневе, селища Гостомель, Ворзель, Коцюбинське, а також 19 сіл Києво-Святошинського району. У цих населених пунктах, особливо у Гостомелі, люди давно очікують на кардинальні зміни. Чи відомо вам, що упродовж чотирьох років держава не дозволяє стартувати Гостомельскій обєднаній територіальній громаді? Що робити?

-Так, мені відомо що цю громаду було створено ще у 2015 році, вона пройшла усі необхідні щаблі затвердження, в тому числі в Кабміні. З Гостомелем об’єдналися села Горенка, Мощун Києво-Святошинського району, а також село Озера з Бородянського. Але, мабуть, тільки в нашій державі спостерігаємо типову і дуже прикру ситуацію – люди хочуть вільно господарювати у власній оселі, а їм перешкоджають, змушуючи й далі миритися з безправ’ям, вседозволеністю місцевих князьків, соціально-економічним «ступором». ЦВК декілька разів відмовляла Гостомельській громаді у проведенні перших місцевих виборів, оскільки не змінено межі районів. Яким мені бачиться вихід з цього тупика? У Верховній Раді України зареєстровано Постанову №7433 «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Київської області, зміну і встановлення меж Києво-Святошинського та Бородянського районів Київської області». Якщо виборці довірять мені мандат народного депутата, я докладу усіх зусиль, щоб парламент проголосував за цю постанову. Переконаний, після цього нарешті буде розблоковано Гостомельську об’єднану територіальну громаду. У Центральної виборчої комісії вже не буде жодних зачіпок не призначати перші місцеві вибори у цій громаді. Дуже важливим буде й те, що в результаті цього розблокування Гостомель вийде з-під адміністративного управління Ірпінської міськради. Адже селище є потужним у промисловому плані,  індекс податкоспроможності його бюджету досить високий. Однак ірпінські адміністративні «пута» не дають змоги повноцінно розвиватися Гостомелю, орієнтувати свій бюджет на розвиток селища, поліпшення життя усіх мешканців.

Одним із тих, хто не бажає бачити Гостомельську об’єднану територіальну громаду на шляху самостійного господарювання є колишній Ірпінський міський голова Володимир Карплюк. Адже 25 січня 2018 року Ірпінська міська рада виступила проти цієї громади, звернувшись до Верховної Ради з проханням «не допустити» прийняття вже згаданої постанови №7433 про зміну в адміністративно-територіальному устрої. Ми знаємо, що ви є противником децентралізації по карплюківському сценарію. Чи не так?

– Однозначно. Продовжуючи тему з голосуванням в Ірпінській міськраді активісти мені розповідали, що Гостомельську громаду навіть не повідомили про згадану вами сесію. Карплюк тричі ставив це питання на голосування, бо перші два голосування були на користь Гостомеля. І лише за третім «заходом» ірпінські депутати під тиском Карплюка підтримали замовне звернення. Оце і є «зміни» у самоврядуванні навиворіт. Такого не повино бути. Тому я візьму під жорсткий контроль реформу децентралізації, щоб вона була завершена в регіоні на принципах справедливості та з урахуванням волі територіальних громад, а не інтересів чиновників. Що відбувається в Ірпінському регіоні? Тут десятиліттями правлять місцеві клани (їхніх ватажків народ вже став називати феодалами!). Буває, що з плином часу вони  гуртуються навколо нових «паханів», або ж тимчасово розходяться, щоб перегрупувати сили для захоплення чергових «кормових» ділянок, посилення зв’язків в ешелонах центральної влади. Вони звикли підлаштовуватися під різні політичні сили,  купувати депутатів місцевих рад, перефарбовуватися, в тому числі й улесливо закликаючи “жити по-новому”. Вони не бояться жодних правоохоронних органів, бо знають, що їх «не здадуть», що діє кругова порука, своєрідна мафія. Хто, сажімо, сів за грати з місцевих князьків Ірпінського регіону? А ніхто. Може, прокуратура або суд дали правову оцінку діям того ж Володимира Карплюка? Звичайно люди бачать цю велику несправедливість, а загалом усе жахіття, спричинене правлячими кланами. Тому й перемога Володимира Зеленського на президентських виборах – не що інше, як прагнення громадян до радикальних змін, які можливі лише за умови повної зміни всієї існуючої системи влади. Люди не хочуть жити в «паханаті», не бажають бачити «карплюків» при владі.

– До речі, в Ірпені простий народ також розуміє, кому служить місцева влада, як казково багатіють чиновники.

– До мене звернулось декілька десятків інвесторів щодо шахрайської афери в Ірпені – півтори тисячі сімей залишилися без грошей та квартир. Чому так сталося? Чому справи не розслідують, а винні не притягнуті до відповідальності? Хто усе це «кришував»? Життєво важливі проблеми людей маємо неодмінно вирішувати, а за необхідності порушувати питання на загальнодержавному рівні. Зрозуміло, що інвестиції – це певний ризик, але ж є держава, яка має не допускати порушення закону; у випадку з мікрорайоном «Благодатний» в Ірпені, я так розумію, руки «нагріли» всі: і забудовник, і мерія, і ДАБІ, і правоохоронці… Тому у Верховній Раді я  ініціюватиму розробку правового механізму захисту інвесторів та добудови проблемних житлових комплексів. Переконаний, винні повинні відповісти перед законом.

Час од часу застосовують різні схеми, аби тільки завадити Гостомельській громаді розірвати оті «ланцюги» безправ’я, якими її скуто з волі кланів. Наприклад, торік громадська організація “Рупор Ірпеня” звернулася до Київського окружного адміністративного суду із заявою – визнати протиправним та скасувати рішення Гостомельської селищної ради “Про добровільне об`єднання територіальних громад”.  Суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без руху. Але ж це своєрідний «гачок», який тримає справу в підвішеному стані. Якою має бути судова влада?  

– Процитую програмні принципи Володимира Зеленського: «Судова гілка влади повинна стати Владою, а не прислужником у Президента, уряду, парламенту, місцевої влади. Ми повернемо довіру і повагу до суду. Для простих спорів – мирові судді, які обираються народом. Для кримінальних злочинів – ефективний суд присяжних, який складається з народу». Закон понад усе! Тому в складі парламентської фракції «Слуга народу» буду виступати за очищення та перезавантаження прокуратури, СБУ, антикорупційних органів. Я – за посилення відповідальності за корупційні злочини, обов’язкову конфіскацію майна корупціонерів.

Якби, наприклад, в Гостомелі торжествував закон, то не діяла б ганебна система, коли за хабарі вирішують «земельні питання», надають «сприяння», виводять «на сторону» бюджетні кошти. Якщо в тебе тугий гаманець і ти маєш «вихід» на когось із родини гостомельського мера Юрія Прилипка – тобі багато що дозволено. Це прості гостомельські пенсіонери не знають, де узяти кошти, щоб заплатити за газ, електроенергію.

– В Гостомелі активісти постійно заявляють про хаотичну забудову селища, виділення ділянок для осіб, наближених до сім’ї мера Прилипка, нахабне  ігнорування громадської думки, повний провал із будівництвом двох дитсадків, поліклініки, школи. Вам, певно, також розповідають виборці про особливості панівної ери місцевих феодалів. Що радите людям?

– Мені добре відомо про настрої виборців. Ситуація ж типова, адже подібне можна сказати і про інші населені пункти 95-го виборчого округу. 21 липня не просто вибори до Верховної Ради, ми маємо дати оцінку старій корумпованій владі.

У нашому окрузі дуже складна ситуація. Протягом останніх років в Ірпені, Гостомелі, Вишневому, Боярці і по всьому Києво-Святошинському району правила мафія з недобросовісних забудовників і корумпованих чиновників. Сьогодні ми бачимо величезний супротив з боку старої влади, і це не дивно, адже вони роками розкрадали землі, вирубали ліси, залишали дітей без шкіл та дитсадків.
Люди втомилися від постійного обману, лукавства. Тому й запитують, коли вже настане інша ера – справедливості. Наприклад, в Гостомелі вони на конкретних прикладах показують, що відбувається в селищі. Повний хаос у забудові. Генеральний план Гостомеля, який два роки тому було відкориговано на сесії місцевої ради за допомогою «тітушок», сьогодні підносить чимало сюрпризів – земельні ділянки «окуповують» різні сумнівні фірми. Вже не потрібні ані громадські слухання з приводу нового будівництва, ані обговорення цих питань на сесії селищної ради. Своєрідний супровід питань, з якими підприємці звертаються до селищної влади, узяла на себе родина мера Прилипка. Без «височайшого дозволу» підприємцю не вирішити будь-яке питання. І що в підсумку? Величезне навантаження на інфраструктуру Гостомеля, на соціальну, медичну, освітянську сфери, а ще й розбиті дороги. Найжахливіше і те, що прості мешканці селища ще й морально страждають, адже шоковані цинічною поведінкою представників «панівного класу».

Якими будуть пріоритетні напрями вашої діяльності в парламенті?

– Якщо мене оберуть до Верховної Ради України, я добиватимуся, щоб діяльність депутатських комісій, місцевих виконкомів та місцевих рад була відкритою та підзвітною місцевим громадам. Основним пріоритетом зроблю створення робочих місць у Київському регіоні. Переконаний, що виділення землі має відбуватися в першу чергу під соціальні об’єкти, а також для сучасних екологічно безпечних підприємств, які створюють робочі місця. Лише коли депутат, обраний громадою по мажоритарному округу, буде омбудсменом своєї території, тоді інтереси людей будуть враховані в повному обсязі.

Освіта та охорона здоров’я в регіоні мають стати пріоритетним напрямком інвестицій з боку державного та місцевих бюджетів, будівництво лікарень, амбулаторій, дошкільних та шкільних навчальних закладів треба вести прискореними темпами із залученням приватних та державних коштів.

Люди мають зрозуміти – вони є повноправними господарями на своїй землі, а не місцеві феодали, не Карплюк з Прилипком. Саме народ здатен змінити будь-яку владу, довіривши мандат тим, хто його справді заслуговує. Я виступаю за те, щоб у країні було запроваджено механізм відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців. Про це й говорю під час бесід з виборцями. І наголошую: як ваш представник у Верховній Раді беру на себе зобов’язання працювати в інтересах народу України, голосувати по совісті, регулярно звітувати перед вами, бути доступним для вас.

Я не буду красномовно агітувати за себе, спекулюючи на болючих для українських громадян темах. Вважаю, що політик має відповідати за кожне своє слово. Тому коли люди, далекі від розуміння економічних чи суспільно-політичних процесів нашої держави, починають давати нереальні обіцянки, вважаю, що вони тим самим спекулюють на довірі виборців. Я звик відверто і прямо формулювати та відстоювати свою позицію. Обіцяю, що не зраджу вашу довіру та довіру команди Президента, буду працювати чесно та сумлінно на користь України та українського народу.

Також вважаю, що необхідно розширити повноваження територіальних громад та надати вам, жителям, права на розпорядження надрами, землею, бюджетом. Природні ресурси – колективна власність громадян, а не приватна власність «обраних».

Я впевнений: той, хто щиро прагне змін і багато працює для цього – обов’язково досягне поставленої мети. Змінимо систему разом! Місцевим феодалам не довго залишилось, і вони це відчувають. Зробимо їх разом!

 

Розмову вів Петро НЕЧИПОРУК

 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ