Новини

Парламент Косово проголосував за створення армії


Парламент республіки Косово схвалив створення повноцінної армії на базі сил безпеки. «За» проголосував 101 зі 102 депутатів. Глава косовського зовнішньополітичного відомства Беджет Пацоллі заявив, що Косово зробило «важливий крок до свого зміцнення». За його словами, «продемонстрована політична єдність є дуже важливою для майбутнього республіки».

Ще 13 вересня уряд Косова ухвалив пакет із трьох законів, які передбачають трансформацію сил безпеки у збройні сили, і направив його на затвердження парламенту. Створення косовської армії — одна з основних передвиборних обіцянок прем’єра Рамуша Харадіная. Відповідно до міжнародних домовленостей Косово може мати тільки сили безпеки чисельністю до 2 тисяч осіб, озброєних легкою стрілецькою зброєю, що знаходиться на складах під контролем військ НАТО.

Наразі ж уряд країни прагне створити повноцінну армію, чисельність якої становитиме не менше 5 тисяч військовиків. Тим часом Міністр оборони Сербії Александар Вулін заявив, що створення косовської армії поставить під загрозу мир і безпеку в Косові та регіоні.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ