Новини

Петро Порошенко та Анджей Дуда вшановували пам’ять загиблих


Президент Польщі Анджей Дуда на Волині, вшановав жертв Волинської трагедії. Спершу у луцькому костелі на месі,  а згодом у містечку Олика, де поховані кількадесят поляків. Волинь відвідав й президент України Петро Порошенко. У селі Гончий Брід, де у 43-44 роках від рук Армії Крайової загинуло близько сотні українців.

Попри те, що обидва президенти перебували в одному регіоні – вони не перетнулись. Візит Дуди – неофіційний. Без жодної програми, він приїхав на запрошення єпископа римо-католицької церкви Віталія Скомаровського.  Петро Порошенко ж усе робить за офіційним протоколом. За один день встиг відвідати одразу дві країни – перед візитом на Волинь, він ще побував у польському селі Сагринь, де в 44 році загинули близько тисячі українців. Там відкрив Меморіал пам’яті українців. Каже, протистояння в історичних питаннях послаблює Україну та Польщу перед загрозою агресії з боку Росії.

« Я переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості, аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас, послаблює саме тоді, коли перед обома нашими країнами повстала спільна загроза зі Сходу», -сказав Президент України.

Волинську трагедію Порошенко називає продовженням українсько-польської війни жертвами якої стали стали представники обох народів. Утім, у Польщі не погоджуються із таким формулюванням:

« То не була війна між Україною та Польщею. Це була звичайна етнічна чистка, аби усунути поляків з цієї території. Були польські акції відплати, в яких гинули прості люди, звичайні українці. Вражає лише диспропорція: приблизно 100 тисяч поляків і приблизно 5 тисяч українців. Це справляє величезне враження, і це є історична правда» ,- заявив Анджей Дуда президент Польщі.

Щоправда, документально такі цифри ніяк не підтверджені. Встановили прізвища 18 тисяч загиблих. І українців у ті роки, підрахували наші історики загинуло не 5, як каже Анджей Дуда, а  до 24 тисяч. В адміністрації Порошенка повідомили: українська сторона пропонувала полякам провести усі урочисті заходи спільно. Утім, у Польщі – відмовились. Петро Порошенко ж наголосив, що Україна сподівається: Польща перегляне закон про Інститут національної пам’яті, який встановлює кримінальну відповідальність за пропагування і ідеології українських націоналістів. І закликав українців та поляків до взаємного прощення.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ