Новини

Підробний «Діамант»: Квартирна епопея

Впродовж останніх років броварчани борються із незаконними забудовами у місті, та не встигнуть вони «розібратися» із одним горе-забудовником, як йому на зміну приходить інший. І «чудовим» прикладом є ЖБК «Діамант»: ошукані інвестори вже майже рік намагаються заселитися у свої нові квартири на вулиці Київська, 261. Натомість міська влада закриває очі на майбутню «Еліту-центр» у самому серці міста, а забудовник вводить людей в оману, мовляв все йде по плану. Про те, що насправді приховує «Діамант» – читайте далі у матеріалі.

Рік бездіяльності БМР: чому Сапожко не допомагає інвесторам?

За рік бездіяльності БМР інвесторам ЖБК «Діамант» вже урвався терпець і 14 травня ошукані люди прийшли на оперативну нараду у міськвиконком. Вони в черговий раз нагадали міському голові Ігорю Сапожко, що проблеми будівництва ЖБК до сих пір так і не вирішені. Люди обурені: будівництво по факту припинилося, а міській владі на це начхати. Зрозумівши, що окрім них ніхто не проявляє ініціативи контролювати хід будівництва, вони проявили бажання долучитися до робочої групи при адміністрації. У результаті перемовин були організовані збори 15 травня на території ЖБК «Діамант» з Ярославом Клацуном – керівником компанії-забудовника ТОВ «БІК»ФІН БУД».

Люди, які прийшли до влади вимагати справедливості, дещо, свого добилися: мер міста Ігор Сапожко таки проявив стурбованість і звернув, нарешті, увагу на проблему. Та очільник міста змовчав про один цікавий факт… Ще раніше представники ГО «Громада Броварів» направили запит міському голові, де попросили надати доступ до інформації пов’язаної з несумлінним забудовником та оприлюднити її. Та у доступі до частини запитуваної інформації відмовили, посилаючись на Закон України «Про доступ до публічної інформації».  Втім надали копію розпорядження міського голови «Про створення комісії по запобіганню шахрайських дій з боку забудовників та захисту прав мешканців міста» від 14.11.2017. А тепер увага: лише після надходження запиту від 07.05.2018, наступного дня, 08.05.2018, була терміново зібрана ця комісія та складено єдиний наявний в міській раді документ щодо її діяльності. У цьому документі нарешті були підняті основні питання. А саме: вирішення питання завершення будівництва, про інформацію, що надходить від інвесторів, щодо зупинення будівництва, адже продаж нерухомості йде активно.

Громаді міста та й журналістам тепер стало зрозуміло, чому відмовили у частині запитуваної документації. Адже інші документи чи акти перевірок в Броварській міській раді взагалі відсутні. Тобто, за півроку мер міста Ігор Сапожко просто «забув» про контроль ходу будівництва, надсилання запитів та проведення засідань комісії, що є його прямим обов’язком. Тим часом, очільник Броварів спокійно погоджував інші будівництва у місті.

Ярослав Клацун VS Ігор Сапожко?

Засновником ТОВ «БІК»ФІН БУД», яке вже відзначилося у скандалі пов’язаному з ЖБК «Перлина» про будівництво якого ми вже писали раніше є Ярослав Клацун. Меру міста та й простим людям досить відоме прізвище власника забудовника та його шахрайські системи будівництва.

Ярослав Клацун відомий своїми будівельними аферами не лише у Броварах. Так при будівництві будинків за адресами Березнякiвська, 4a та Мiлютенка, 29a у Києві він зумів ошукати інвесторів (понад 50 людей) і продавати їм повітря, замість квартир. Так як Ярослав Клацун є oдним з власників ТOВ «Oрхідея Інтер Трейд» – кoмпанії, яка за дoкументами мала б займатися будівництвом будівель та oптовoю тoргівлею харчoвими прoдуктами, напoями та тютюновими вирoбами, але натомiсть пiдприємство «продавало» квартири за цими адресами. Зрозуміло, що коли все відкрилося, Клацун з грошима просто зник.

Та це не найбільша афера пана Клацуна. Забудовник вже неодноразово опинявся в центрі скандалів. Наприклад, дoсить показовою є ситуація з «Еліта-центр», жертвами забудoвників тоді стали близькo 2 тисяч людей. Ця афера стала однією з резонансних справ в Києві та загалом в Україні і привернула увагу уряду та Президента України. Афера здійснювалася шляхом укладання з громадянами договорів з інвестиційно-будівельною компанією «Еліта-Центр» про пайову участь у будівництві будинків в різних районах Києва. Насправді будівництво квартир не велося і шахраї укладали договори подвійного, а іноді й потрійного продажу тих самих квартир в неіснуючих будинках.

Тому занепокоєння людей зрозуміле і обґрунтоване. Але чому шахрайські дії Клацуна взагалі не бентежать нашого мера Сапожка? Адже очевидно, що на сумнівну репутацію, мільйонні борги і судові справи БМР взагалі не реагує, а допомагати стурбованим інвесторам не дуже й спішить.

Більше того, мер міста Ігор Сапожко, видаючи дозвіл на будівництво вже третього ЖБК Клацуну показує свою прихильність до даного власника забудовника. Логічно припустити, що Ігор Сапожко заводить у місто «свої» будівельні компанії, які порушуючи строки будівництва нехтують правами інвесторів.  Про мотивацію таких дій мера неважко здогадатися.

Без техумов, дозволів і конкретних строків здачі

Будує ЖК «Діамант» однойменний житлово-будівельний кооператив – за договором з власником землі ТОВ «Будстандартінжінірінг». За задумом забудовника, це буде досить значний комплекс, що складається з чотирьох 10-поверхових будинків (всього 12 секцій) на 770 квартир. Тобто можна припустити, що після повного заселення ЖК «Діамант» число броварчан збільшиться мінімум на 1,5 тисячі осіб.

Досить шокуючим є те, що інженерні комунікації планують підключати до міських мереж – на сайті комплексу навіть є скани ТУ на підключення до електромережі. Правда, документів і техумов підключення комплексу до водопостачання і каналізації на сайті немає! Як немає ні декларації, ні дозволу на початок будівництва.

Та попри відсутність дозволів забудовник запевняє, що наразі йдуть вже завершальні роботи.  Відтак на зборах з інвесторами, 15 травня, Ярослав Клацун запевнив, що завершальні роботи йдуть на восьмій та дев’ятій секціях та добудовується четверта секція. До кінця літа, за його словами, будівництво висоток планують закінчити. Проте подібні обіцянки інвестори чують вже рік, тому довіри до них немає.

Він пропонував вже зараз заселятися, отримати ключі і підписувати угоду. Але на прохання людей зайти, щоб перевірити наявність води у квартирах, Ярослав Клацун був категорично проти. Пояснюючи, що там ведеться будівництво, покладена плитка.

З даного висловлювання Клацуна доречно повідомити інвесторів про те, що поруч з «Діамантом» мер міста Сапожко роздає новому забудовнику землю під багатоповерхову забудову. Видано технічні умови на підключення нового ЖК до мереж міста: води, каналізації, електроенергії. Саме до тих мереж, до яких досі не зміг підключитися ЖБК «Діамант». Ще одне логічне питання до мера – чому попри наявні проблеми в підключенні вже збудованих об’єктів видаються дозволи вже на нові, ще не збудовані об’єкти? Виходить, що такі рішення Сапожка і можуть створити черговий недобуд.

Тому є слушним не підписувати акт прийняття квартири, який пропонує підписати Клацун вже зараз. Адвокат ошуканих інвесторів каже, на таку пропозицію реагувати не варто. «Відповідальність нестиме конкретна особа. Проводити воду, теплоенергію доведеться за власні кошти», – застерігає адвокат. А з будівництвом поруч нового ЖБК можемо тільки уявити які проблеми ляжуть на плечі власників квартир і на яку суму вони «влетять».

Дитсадок перетворили у сміттєзвалище.

Згідно містобудівних умов виданих мерією 22.02.2016 ЖБК «Діамант» першим стоїть зобов’язання розробити проект саме садочка. Але за 2 роки проект садочка так і не з’явився.  Більше того, територія, яка відведена під будівництво цього садочка, використовується, як сміттєзвалище: туди вивозять все будівельне сміття.

Згідно відповіді на запит активістів ГО «Громада Броварів» документи, що дають право на виконання підготовчих робіт щодо будівництва дитячого садочка на території 5-го мікрорайону до міської ради ще навіть не надходили. І в той час, коли у Броварах є кричуща проблема із дошкільними навчальними закладами, місцева влада навіть не контролює виконання забудовником всіх умов. Чому за ініціативи Сапожка раніше не контролювалась дана ситуація? Адже дитсадок – бажаний об’єкт не тільки для інвесторів, які водитимуть туди своїх малюків, але і для мешканців найближчих будинків.

Борги і невиплачені зарплати: інвестори проведуть експертизу

У результаті обговорення Ярослав Клацун погодився на місці підготувати та підписати згоду на аудит. Він підписав угоду про проведення фінансової та бухгалтерської експертизи. Він зобов’язується надати доступ до документів, інвестори знаходять аудитора і оплачують його. У разі відмови від допуску експертів та невиконання договірних зобов’язань він має сплатити штраф у розмірі один мільйон гривень. Хоча навряд чи інвестори побачать і цей мільйон, адже їхні гроші забудовник не поспішає витрачати на будівництво, закупівлю матеріалів та сплату податків.

Грошей на будівництво давно нема, а фірма має мільйонні борги. Як вдалося з’ясувати з публічних даних сайту реєстру судових рішень щодо ТОВ «БІК «Фін Буд» при будівництві ЖБК «Діамант» грошові кошти, які отримані від інвесторів (покупців) в подальшому перераховуються на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та в подальшому переводяться в готівку. Тобто вже фірму можна вважати банкротом. Більше того, Клацун заборгував й іншим компаніям чималенькі суми. Відтак ТОВ «Профібетон» змушено було звернутися до господарського суду Київської області із позовною заявою про стягнення з ТОВ «БІК «ФІН БУД» 733 266 грн. заборгованості за договором поставки продукції № 08/08/16 від 08.08.2016. За даними автоматизованої системи виконавчих проваджень з 11.12.2017 відкрито виконавче провадження з примусового виконання на користь Броварської податкової. Тобто навіть ті кошти, які зайдуть на рахунок – будуть переведені у податкову.

І це не поодинокий випадок. Суми боргу просто шокують – їх вже назбиралося більше 3 мільйонів. Тому логічне питання – за які гроші буде добудовувати свої високоповерхівки забудовник-банкрот? Зі слів адвоката інвесторів, будівельників на території практично немає, адже існують борги перед генпідрядною організацією в декілька мільйонів, борг за використання землі 300 тисяч. Подейкують, що працівники звільнились через невиплату зарплати. Можемо припустити, що і з податками все погано у Клацуна – кадри змінюються досить швидко і деяких робітників навіть не працевлаштовували офіційно. Наразі створюється тільки ілюзія будівництва, аби хоч якось «втихомирити» вкрай обурених інвесторів. Чи буде добудований ЖК «Діамант» та принаймні зроблений проект дитячого садочка – будуть слідкувати журналісти ПравдаТут.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ