Новини

Помер легендарний письменник Едуард Успенський


На 81 році обірвалося життя дитячого письменника Едуарда Успенського. Автор відомих персонажів Крокодила Гени, кота Матроскіна, листоноші Пєчкіна, пса Шарика останнім часом намагався побороти онкологічне захворювання. Лікувався в Німеччині, проте суттєвого покращення не спостерігалося.  А тиждень тому стало відомо, що письменник знепритомнів у себе вдома в підмосков’ї та потребував невідкладної допомоги.

Займатися літературною творчістю Едуард Успенський почав ще в студентські роки. Писав вірші та фейлетони, а із 60-х років став публікуватися в газеті «Тиждень» і журналі «Крокодил». Писав для дітей.  А в 1965 році видавництво «Дитяча література»  випустило першу книгу Едуарда Успенського – збірник віршів «Смішне слоненя».

«Крокодил Гена і його друзі». Її основні персонажі, власне Крокодил Гена, Чебурашка і Шапокляк  отримали широку популярність – спочатку в СРСР, а згодом й за кордоном. За сценаріями Успенського режисер-мультиплікатор Роман Качанов поставив лялькові мультиплікаційні фільми про всіх трьох персонажів. На початку 2000-х анімаційні фільми про Чебурашку зняли навіть в Японії.  За мотивами казок письменника Володимир Попов зняв мультиплікаційні фільми «Троє з Простоквашино», «Канікули та зима в Простоквашино».

Тим часом Олександр Татарський та Ігор Ковальов створили знаний мультфільм «Слідство ведуть колобки» за сценарієм Успенського. В цілому,  за сценаріями і творами письменника знято 60 мультфільмів До останнього Едуард Успенський зберігав свідому соціальну позицію. У 2014 році  в бесіді з журналістами телеканалу  «Дождь» він заявив про свою підтримку музиканта Андрія Макаревича і сказав, що належить до 10% розумних росіян, які стали вирізнятися серед інших «тверезою» оцінкою реальності після захоплення Криму владою РФ.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ