Новини

Працюючі чоловіки, які мають дітей віком до 14 років зможуть раніше йти з роботи


Чоловікам, у яких є діти віком до 14-ти років, дозволять йти з роботи раніше. Нововведення, розроблене у Міністерстві соціальної політики, більше стосується працівників громадських установ та націлене на боротьбу із трудовою дискримінацією. Чиновники пояснюють: закон не є стовідсотковим обов’язком працедавця, а скоріше правом працівника на встановлення цього пункту у трудовому договорі. Раніше така можливість була лише у жінок.

Кияни до такої міністерської ініціативи ставляться по-різному: одні підтримують, інші – іронізують. Але конкретне зобов’язання на працедавців не наклали і тому, що тоді закон був би економічно нереальним – кажуть у міністерстві. Тож наскільки цей робочий день буде скорочено  в реальності? Правники кажуть, що нормальної реалізації закону урядовці досягли лише шляхом скорочення годин за рахунок самих працівників.

Так, нововведення буде ніби доручене під власне сумління як роботодавця, так і працівника.  Однак громадські діячі до нововведення ставляться вкрай скептично: мовляв, навіщо такі зміни у законодавстві, які нікого нічому не зобов’язують?

Підстави для підозр таких законів у відсутності реального змісту є  –  кажуть правозахисники. Ці нововведення, за їхніми словами –  чергові папірці, що лише створюють видимість реформ, і відводять увагу від реальних проблем українських сімей. Новий закон мають прийняти вже наприкінці року – прогнозують в Міністерстві. Проект вже був затверджений в Кабміні, і останній крок тепер за народними обранцями.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ