Новини

Рамзан Кадиров пригрозив війною


Буремний Кавказ. Суперечки за територію між Інгушетією та Чечнею виникли ще у 90-их. Згодом, після декількох угод та протоколів, конфлікт вдалося так би мовити, зам’яти, однак цього року він розгорнувся із новою силою.  Вина усьому – підписання угоди між країнами про кордон 26 вересня. Республіки, згідно з документом, здійснили взаємний обмін територіями.  Того ж дня інгуші вийшли на протест. Вимога – скасування домовленостей і проведення референдуму. Пообіцяли протестувати довго, почали стріляти.

Рамзан Кадиров, президент Чечні, відреагував на заворушення на свій манер. Якщо Інгушетія не погоджується на такий перегляд кордонів – може розпочатися війна. Для росіян і для Путіна особливо такий перебіг подій – критичний. Екс депутат держдуми запевняє – зацікавленість у цих територіях пов’язана не тільки із наявністю нафти у регіоні. Зацікавлений перш за все Путін – він просто боїться етнічних конфліктів, бо ті у наслідку можуть призвести до розпаду Федерації, як це було з СРСР.

Депутати парламенту Інгушетії тепер відмовляються від мандатів. Сьогодні там мали розглянути питання відміни договору про кордони, однак кворум не зібрався. Експерти вважають, що сторони спробують врегулювати конфлікт максимально швидко і без жертв. Протестувальники окрім відміни договору про кордони заявили і про вимогу зняття з посади керівника регіону. Центральні російські ЗМІ про конфлікт наразі мовчать. Путін теж.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ