Новини

Розмитнення «євроблях»: думка броварчан

За останній місяць тема «Євроблях» у всіх на слуху. З моменту прийняття Закону №8487 про розмитнення авто на євро-номерах, який діє в Україні з 26 листопада, лише лінивий не обговорює його.

У період з моменту прийняття Закону, а саме з 26 листопада, по сьогоднішній день за даними «Державної фіскальної служби України» було розмитнено 1000 автівок на іноземній реєстрації. При цьому в бюджет країни було перераховано 65,8 млн. гривень. На одну не розмитнену машину припадає приблизно сума платежів 65,8 тисяч гривень.

Торкнулася ця тема і Броварів. За даними «Регіонального сервісного центру МВС», у Київській області станом на 11 грудня з 26 листопада було зареєстровано 7 автівок.

За словами самих власників авто з європейською реєстрацією, вони поки не поспішають розмитнювати свої автівки. Причиною називають високий акциз на розмитнення.

«Мені виходить дорого. У мене авто марки «BMW», яке я купував за 8000$. У мене 3-літровий турбодизель 2008 року. Тож, якщо підрахувати всі податки, які мені потрібно буде сплатити за своє авто, виходить приблизно 4500$ – і це ще не враховуючи пенсійного внеску. Звісно, я не кажу, що не буду розмитнювати. Але я ще подумаю 10 разів як краще діяти у цій ситуації», – розказує Олександр Назаренко, керівник Громадської організації «Автоєвросила» у Броварах.

«Я думаю, що не буду розмитнювати своє авто. У мене 14-річне «Reno» з об’ємом двигуна 2 літри, дизель. За ту суму, яку мені потрібно буде виплатити аби це зробити та з виплатами всіх штрафів, мені простіше буде здати її на металобрухт чи на розбирання», – ділиться своєю думкою броварчанин, власник авто на іноземній реєстрації, Андрій.

Додамо, що за даними «Державної фіскальної служби» перший автомобіль на іноземній реєстрації було розмитнено «Reno Laguna» 2004 року. З урахуванням зниженої ставки в половину процедура обійшлася господарю у 49 300 гривень.

Також, за даними тієї ж Фіскальної служби, в перший тиждень було розмитнено 74 автомобіля, загалом до бюджету надійшло 4,675 млн. гривень, у тому числі 119 тис. гривень – штрафи за порушення режиму тимчасового в’їзду чи транзиту авто.

 

АВТОР:  Павло Башинський

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ