Новини

Рух «Чесно» промоніторив благодійницьку діяльність депутатів


Черкащина. Обласна «Радикальна партія» частує пенсіонерів Кам’янки продуктовими наборами, після публічної зустрічі з мешканцями села. Люди влаштували штовханину за «набором» з макаронів, цукру і олії. Це люди нардепа від Опоблоку Дмитра Шпенова роздають продуктові набори на його окрузі в кількох районах Дніпропетровської області. За інформацією від місцевих мешканців, щоб отримати такий набір пенсіонерам треба було заздалегідь дати «благодійному фонду» копії своїх паспортів. При цьому переконують, то не для виборів.

Рух «Чесно» промоніторив благодійницьку діяльність депутатів. Нарахували близько 90 організацій лише в нардепів. Найбільше таких у депутатів БПП – 36, лише трохи відстають позафракційні і Воля народу. Роздають депутати що завгодно. Від вже всім знайомих продуктових наборів, дитячих майданчиків, ліків і закінчуючи рушничками, цибулею, льдовими скульптурами і снігоприбиральною технікою.

«Гречкосійством» більше займаються мажоритарники, однак є серед них і списочники. Та «благодійністю» такий депутат займається лише в межах певного округу.  Такий тотальний підкуп виборців можливий з кілької причин. Відповідальність за підкуп передбачена лише після офіційного старту передвиборчого періоду. Про між виборчий в законодавстві не йдеться, а отже і відповідальності жодної.

Єдиний спосіб довести, що майбутні кандидати діють незаконно зараз – довести нелегальність походження коштів, для благодійності. А на певних депутатів-«благодійників», наприклад Борислава Розенблата та Дениса Дзендзерського у НАБУ відкриті кримінальні справи. Водночас експерти Опори разом з МВС розробили нове законодавство щодо відповідальності за підкуп у виборчий період.

Якщо б його ухвалили, роздавати продукти і інші матеріальні послуги кандидати не змогли б. Але “законопроект” ще навіть не взялися розглядати. Експерти вважають, що виправити ситуацію можна було б завдяки зміні виборчого законодавства на систему голосування за відкритими списками і без мажоритарки. Адже зараз деякі округи налічують всього по кілька тисяч виборців, яких купити легше, ніж кількасот тисяч, коли округ буде розміром з регіон.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ