Новини

Рятувальники нагадують про небезпеку льоду

Зимова краса приваблива по-своєму, але забувати про свою безпеку не потрібно. Рятувальники нагадують про правила поведінки на льоду, зокрема наголошують на небезпеці зимової риболовлі та розваг. Про які правила слід пам’ятати, ступаючи на кригу розповів керівник групи ЗСН 5-ДПРЗ м. Бровари, підполковник служби ЦЗ, Юрій Богданович.

-Яких заходів безпеки потрібно дотримуватися?

-Насамперед потрібно бути обачним. Якщо ви рибалка, то правильно слід вибрати місця для риболовлі. Якщо ви опинилися на льоду – простукувати перед собою палицею чи іншими підручними засобами, але в жодному разі не ногою, адже лід може під вами провалитися і ви опинитеся в небезпеці. Оминати ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, адже під наметом крига завжди тонша. Особливо обережно потрібно спускатися з берега, адже лід може біти не щільним. Якщо ви вирішили порибалити, не слід пробивати біля себе багато лунок. Не варто також ходити на замерзлу водойму самому, адже в разі небезпеки нікому буде вам допомогти. Не збиратися великими групами в одному місці. Не слід перебувати далеко від берега та поблизу вимоїн.

-Що робити, якщо вже опинився під кригою?

-Перш за все, кликати на допомогу. Потім повернутися спиною до кромки льоду, широко розкинути руки по краях льодового пролому та утримуватися від занурення з головою. Намагатися не обламувати краї криги, без різких рухів, відштовхуючись ногами, вибирайтеся на лід. Після того, як вам вдалося вибратися, відкотіться від лунки, а вже потім повзіть в той бік, звідки прийшли: туди, де міцність льоду вже перевірена.

-Як допомогти людині, яка опинилася в льодовому полоні? Та за допомогою яких підручних засобів?

-Все, що є під рукою. Палиця, гілка, мотузка, куртка чи шарф – взагалі будь-яка частина одягу. В жодному разі не потрібно підходити до краю криги, де людина провалилася, адже самі опинитися у воді.

-Чи проводяться профілактичні бесіди?

-Так, переважно кожну зиму! Та й не тільки взимку, але й влітку. Проводимо профілактичні бесіди у школах з дітьми про правила поведінки на льоду. На місцях риболовлі ми роздаємо листівки із правилами перебування на кризі, аби рибалки у разі небезпеки змогли себе врятувати.

-Скільки випадків провалювання під лід було зареєстровано за минулий рік?

-Минулого року у Броварах та Броварському районі було зафіксовано 9 випадків провалювання під лід. Троє людей, на жаль, не вдалося врятувати. Тож потрібно дотримуватися всіх правил безпечного поводження на замерзлих водоймах.

Додамо, що вже найближчим часом в Броварах та Броварському районі у місцях скупчення рибалок та на водоймах рятувальники проведуть профілактичні бесіди.

 

Журналіст: Пало Башинський

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ