Новини

Ринок «Нива» – новий «Господар»

Нещодавно навколо ринку «Нива» розгорівся протест з боку працівників. Тоді ПП «БІЛЛА-Україна» хотіла викупити земельну ділянку, де був ринок, під забудову супермаркету, але цього так і не трапилось. Причина – депутати вирішили дати час підприємцям згрупуватись та викупити ділянку у її власника Валентина Савицького.

У вівторок, 15 травня було підписано попередній меморандум про викуп землі споживчим товариством «Господар-1». Під час даного процесу були задіяні представники адміністрації, секретар БМР Петро Бабич.

«Ми повинні провести викуп даної земельної ділянки. Потім починає працювати новий ринок під назвою «Господар». Ми робитимемо ребрендинг, ринок буде співвласністю підприємців споживчого товариства», – депутат БМР Юрій Скотніков.

Фактично в місті Бровари відбудеться революція, бо з приватної власності ділянка перейде у власність підприємців. На ринку буде проведено багато змін і завдяки цьому будуть збережені робочі місця, містяни зможуть отримати продукцію від наших селян. На жаль, на даний момент ці послуги обмежені.

«До нас хочуть повернутися і м’ясники, і продавці молочної продукції, а також підприємці з новими проектами. Наприклад, хочуть відкрити бутики або, навіть, кафе. Зараз ми частково ринок переобладнаємо, а потім зробимо критий ринок», – депутат Юрій Скотніков.

Критерій для обрання підприємців – адекватність особи та якість товарів. Кожен продавець зможе самостійно обрати місце для продажів. Якщо ж до ринку «Нива» долучаться підприємці з харчовими товарами, то всі експертизи проводитимуться за допомогою адміністрації.

«На жаль, зараз лабораторія не працює і вимкнули світло. Тому після підписання меморандуму, ми відновимо роботу лабораторії та полагодимо електропостачання. Це все відбудеться за тиждень», – пан Скотніков.

За словами депутата, з 1 липня, коли підприємці стануть власниками, вони будуть проводити роботи з покращення умов праці. Також планується жорстоке покарання тих продавців, які обважують або продають неякісну продукцію. З обважуванням боротимуться контрольні ваги, які будуть встановлені в декількох місцях і слідкуватимуть за цим члени товариства. А з неякісною продукцією боротиметься лабораторія, яка постійно перевірятиме товар. В статуті будуть прописані штрафні санкції.

Плани на майбутнє

Першими діями товариства буде наведення ладу на фасадах, стихійних торгівель. До того ж, є багато продавців, які працюють не на робочому місці, а просто біля ринку. Такого бути не повинно. Якщо даної торгової точки не передбачено, то її там не буде. Далі товариство планує акумулювати кошти і зробити критий ринок.

«Раніше у нас була орендна плата, а зараз будуть членські внески. Всі розуміють, що для того, аби ринок функціонував, потрібно сплачувати прибиральницям, працівникам з вивозу сміття і т. д. Членські внески будуть набагато менші, ніж орендна плата», – депутат Юрій Скотніков.

Споживче товариство «Господар-1» вважає, що вони на шляху до створення Бессарабського ринку у Броварах. Вони пропонуватимуть містянам кафе, бутики, великий асортимент якісних харчових продуктів. Нагадаємо, що землю хотіла викупити корпорація «Білла», але 1 травня у них закінчився попередній договір. Оскільки, 15 травня був підписаний меморандум з «Господар-1», то зрозуміло, що «Білли» на місці ринку не буде.

«Як я знаю, «Білла» шукає інше місце для супермаркету в Броварах, а дана ділянка ними вже не розглядається», – пан Скотніков.

«Нам потрібно зробити максимум того, аби ринок був для споживача цікавим.  Хочеться швидше закінчити всі ці процеси і щоб ринок нормально функціонував», – підприємець ринку.

Всі, хто став членом товариства несе відповідальність за роботу ринку і дотримуватиметься статуту.

Зараз у підприємців є можливість отримати у власність місця. Сума одного квадратного метра сягає 800 доларів. Вільних місць наразі залишилось близько 20 відсотків.

Зазначимо, що 17 травня запрацювала адміністрація: голова споживчого товариства Петро Крикливий та члени активної групи: (юрист, бухгалтер і група підтримки).

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ