Новини

Сергій Марченко: Процес створення ОТГ затягнувся


Процес об’єднання територіальних громад дещо затягнувся. Про це зазначив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко. Завдяки процесу добровільного об’єднання територіальних громад (ОТГ) у 2015—2017 роках більше 3100 місцевих бюджетів було укрупнено в 665 бюджетів об’єднаних територіальних громад, які перейшли на прямі взаємовідносини з держбюджетом та безпосередньо отримують міжбюджетні трансферти.

За словами Сергія Марченка, фактично Мінфін зараз живе на дві бюджетні системи — децентралізовану для ОТГ і централізовану для інших. На жаль, існують деякі проблеми навіть у тих, хто об’єднався. За даними Мінфіну, неподаткоспроможними на сьогодні є 35—50% ОТГ. Це відбувається через те, що попри заплановану кількість сіл, об’єднується їх значно менше. Тому ресурсів для синергії, як і раніше, у них не вистачає.

Тож у результаті державі доводиться витрачати по кілька мільярдів гривень на вирівнювання цієї диспропорції. Серед позитивів впровадження децентралізації в країні Сергій Марченко вважає те, що підвищуються можливості місцевої влади.

«Ми дали органам місцевого самоврядування потужний ресурс — податок на доходи фізичних осіб. Тепер питання в тому, як вони цим ресурсом скористаються. Ми хочемо, щоб громади розвивали ефективне господарювання на місцях. І з укріпленням фінансової спроможності несли частину загальної бюджетної відповідальності — за утримання інфраструктури, соціальних об’єктів тощо», — додав Марченко.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ