Новини

Сесія Броварської міської ради: найважливіші рішення

У Броварах відбулась чергова сесія міської ради. На порядку денному понад півсотні питань. Серед них важливі соціальні проекти, реалізацію яких заплановано на 2019 рік. Також на сесії до депутатів звернулись ошукані інвестори – ще 10 років тому люди заплатили гроші за майбутні квартири, а житло до цього часу так і не отримали. Що зміниться для броварчан у 2019 році та чи протягнуть руку допомоги ошуканим людям, читайте у матеріалі.

Вифлеємський Вогонь Миру

Вифлеємський Вогонь Миру передали до Броварської міської ради. Юні скаути з організації «Пласт» завітали на засідання чергової сесії. Станичний Броварської станиці розповів, що цьогоріч цій традиції виповнилось 30 років. «Українські скаути і пластуни, як частина світового скаутингу, беруть у цьому важливу участь. Нехай цей вогонь засвітить у наших серцях і в наших душах мир, спокій і добро», – сказав Олекса Талденко.

Ошукані інвестори звернулись до депутатів

Шукати допомоги в депутатів на сесії прийшли декілька десятків ошуканих інвесторів. Люди вже десять років очікують на власні квартири. У 2006 компанія «Броварипромжитлобуд» розпочала зведення комплексу за адресою вул. Симона Петлюри, 21б. Будинок обіцяли збудувати за три роки. Але у 2007 році без відома вкладників об’єкт продали приватній компанії «Північзахідтрансбуд», директором якої був Олександр Череп. «Зібрав 25 000 000 гривень з інвесторів та продав за 5 000 000. Куди поділись 20 000 000 гривень ми досі не знаємо», – розказує Людмила Компанець. Вкладники неодноразово звертались до правоохоронних органів, а кримінальна справа відкрита вже 5 років.  Попри надані всі докази шахрайства, розслідування досі незавершене.

Зневірившись у роботі правоохоронних органів, вкладники звернулись до депутатів. Вони хочуть добудувати будинок та навіть знайшли компанію, яка готова взятись за цю роботу. Натомість, підприємство просить виділити земельну ділянку в межах міста.

Ошукані вкладники просили депутатів, аби це питання вони винесли одразу ж на засідання сесії. Однак таке рішення вимагає певної процедури. «Щоб депутати проголосували, потрібно винести проект рішення», – повідомив депутат міської ради Олег Берестовий.

Представники влади відгукнулись на прохання вкладників. Голова Броварської міської ради Ігор Сапожко запропонував внести зміни до детального плану території для того, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, яку, ймовірно, можуть віддати під забудову. Наразі там розміщені теплиці КП «Бровари-Благоустрій». «Ми готові проголосувати за нього (генплан – ред.) на наступній сесії. Ми даємо дозвіл на розробку змін детального плану, потім заключаємо договір з інститутом, паралельно оформлюємо земельну ділянку за відділом капітального будівництва», – повідомив Ігор Сапожко. Це питання винесуть на засідання позачергової сесії, яка відбудеться 27 грудня.

У 2019 почне діяти програма «Питна вода міста Бровари»

Під час засідання сесії розглядали низку інших соціально важливих питань. Депутати підтримали програму «Питна вода міста Бровари на 2019-2023 роки». Адже технології водопостачання зношені, застарілі та потребують оновлення. «Саме тому розробили програму «Питна вода міста Бровари на 2019-2023 роки», – розповіла Світлана Решетова, начальник управління будівництва, ЖКГ, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради.

На реалізацію програми у 2019 році депутати виділили з міського бюджету 6 950 000 гривень.

Вже у наступному році планують зробити проектування та реконструкцію системи водопостачання до II-го підйому в місті Бровари. Крім того, відремонтують колонки біля міжбудинкових проїздів. Також мають намір реконструювати каналізаційні насосні станції.

«Місто розростається, потребує великих капіталовкладень, реконструкцію каналізаційно-очисних мереж», – прокоментувала Світлана Решетова.

У Броварах створять велоінфраструктуру

Підтримку серед депутатського корпусу отримала програма з облаштування та розвитку велосипедної інфраструктури на 5 років. Громада запропонувала доповнити її пунктом про закупівлю світловідбиваючих елементів на одяг для школярів. Депутат Вадим Андрієвський зауважив, що доцільніше було б виділити ці кошти громадській організації, яка буде проводити просвітницькі лекції з велосипедистами. «Як ми будемо контролювати ці кошти? Сьогодні дитина прийшла в одному одязі, завтра в іншому. Тим паче, що одному подобається, іншим не подобається. Потрібно спрямувати ці кошти, але на пропаганду та роз’яснення», – поділився думкою депутат.

Тим часом Андрій Саук не підтримав таку ініціативу. Зі слів депутата, просвітницьку роботу можна проводити силами громадськості та безкоштовно. У свою чергу Олег Берестовий попросив міського голову Ігоря Сапожка надати протокольне доручення відділу сім’ї та молоді організувати роз’яснювальні заходи безпеки для велосипедистів. Правка щодо закупівлі світловідбиваючих елементів для одягу так і не знайшла підтримки серед депутатів. Загалом же з міського бюджету у 2019 на програму виділять 3 000 000 гривень.

Програма розвитку велосипедної інфраструктури передбачає інтеграцію цього транспортного засобу в загальну систему міської інфраструктури. Впродовж п’яти років планують облаштувати 6 магістральних, 5 рекреаційних та 7 під’їзних веломаршрутів. Передбачається, що це зменшить завантаженість на дорогах та шкідливий вплив на екологію.

Зелені зони збільшать на 116 га

На черговій сесії депутати також підтримали програму розвитку та збереження зелених зон у період 2019-2023 років. На наступний рік для її реалізації виділять 5 850 000 гривень. Територію зелених насаджень у Броварах планують збільшити майже на 116 гектарів. Наразі в місті є лише 48,5 га. Окрім збільшення зеленої зони, планують ще провести інвентаризацію парків, скверів та зелених насаджень.

Відповідно до Генерального плану, зелені зони повинні з’явитися у різних частинах міста. У першому житловому районі – парк по вулиці Проектна та Благодатна – 8,3 га, а також сквери площею 1,8 га. У другому  житловому районі передбачаються сквери та бульвари площею 6,2 га. У районі «Зелена галявина» створять парк площею 25 га, сквери та бульвари – 6 га. По вулиці Вокзальній планують спортивний парк площею 12,5 га, на сквери та бульвари виділять – 9,8 га. Ландшафтний парк має з’явитись по вулиці Дубовика Михайла. На нього виділять територію площею 36,5 га, а на сквери – 9,7 га.

 

Журналіст: Ірина Ніколенко

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ