Новини

Сьогодні українці традиційно відзначають День матері


На відміну від жіночого свята 8 березня, у День матері вітають виключно матерів і вагітних жінок – майбутніх мам. Свято ж родом зі Сполучених Штатів Америки. Спочатку це була ідея пацифістів – відзначати цей день як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не знайшла широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах.

У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір. Анна написала зворушливі листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день в році присвятити вшануванню матерів. Першим визнав День Матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. Через чотири роки президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в деяких європейських країнах.

На сьогодні це свято відзначають 85 країн світу. Серед них і Україна. Президент Петро Порошенко сьогодні присвоїв звання «Мати-героїня» 1 тисячі 51 українці. Відповідним указом відзначені багатодітні матері, які виховали до восьмирічного віку п’ять і більше дітей, створили належні умови для їх інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ