Новини

Суд у Криму обирав запобіжний захід захопленим українським морякам


Представники російської ФСБ допитала захоплених українських моряків у Керченській протоці. Вони опублікували відео, в якому українці нібито зізнаються у свідомо вчинених злочинах. Члени екіпажу військового катера «Нікополь» Андрій Драч та Сергій Цибізов на відео визнали, що українські кораблі зайшли в «територіальні води Росії».  Володимир Лісовий також заявив, що свідомо ігнорував запити з боку РФ та усвідомлював, що дії українських суден чинять провокацію. Та якщо придивитися, на відео видно, що чоловіки читають підготований для них текст.

Після допиту – не забарили і з судом. У київському суді Сімферополя сьогодні обирали запобіжний захід для дванадцятьох полонених моряків. Чи не для усіх обрали – два місяці під вартою. Засідання проходило за зачиненими для українських журналістів та правозахисників дверима.

Тим часом працівники української служби безпеки та військової прокуратури оголосили російським прикордонникам та військовослужбовцям про підозру. Їм інкримінують планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної  війни. Захоплення військових суден 25 листопада, у ГПУ розглядають як пряму агресію щодо України та її громадян.

А от в СБУ підтвердили інформацію щодо перебування співробітників військової контррозвідки служби безпеки на борту кораблів ВМС України, які, всупереч міжнародному законодавству, були атаковані та захоплені російськими силовиками.  Віктор Сорока, батько одного моряка розповів, що його син виходив на зв’язок зі своєю дружиною. Говорив лише те, що дозволили російські правоохоронці, зауважив чоловік. Наразі запобіжний захід обрали дванадцятьом українським військовим. Ще один суд відбудеться 28 листопада – тоді обиратимуть міру запобіжного заходу тим, хто не перебуває у лікарні.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ