Новини

Центр протидії корупції оскаржує секретність декларацій співробітники СБУ


Суддя Верховного суду монотонно зачитує рішення у справі про засекречені декларації працівників СБУ. Хоча рішення частково задовільнили, понад 30 тисяч співробітників СБУ, а особливо їхнє керівництво, може спати спокійно. Їхні декларації й надалі залишатимуться засекреченими і перевіряти їх не будуть найближчий рік чи два. Адже стільки часу триватиме новий розгляд справи.

Наразі співробітники СБУ подають декларації до власної бази, доступу до якої не мають представники НАЗК, які б і мали перевіряти документи. Створення цієї бази – антикорупціонери теж оскаржують у суді. Сторона захисту СБУ гне лінію, що всі персональні дані співробітиків – це державна таємниця і що її розголошення може нашкодити співробітникам служби та їхнім сім’ям. Однак активісти наголошують, що їх цікавлять декларації лише керівництва служби і аж ніяк не секретних агентів. А приховувати керівникам служби, схоже є що.

Нещодавно – завдяки розслідуванню наших колег, стало відомо, що перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко, має лише нерухомості на понад 8 мільйонів доларів. А ще його родина їздить до окупованого Криму та має по два паспорти. У незаконному збагаченні НАБУ підозрює і першого заступника голови СБУ Павла Демчину. Який, зі слів очільника НАБУ Артема Ситника, мститься за звинування акціями протесту.

Звісно, ж і Семочко і Демчина усе заперечують. Демчина навіть судиться з Артемом Ситником та журналістами. От тільки подивитися, що і за скільки він та його колеги придбали у відкритому доступі поки не можливо.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ