Новини

Ціни на пальне: чого чекати?

Зниження вартості бензину на українських заправках пов’язано з двома об’єктивними факторами. Про це розповів заступник директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

За словами експерта, пальне повинне було впасти у ціні ще місяць тому, але перешкодило цьомму введення воєнного стану.

«Бензин повинен був подешевшати ще місяць тому, до введення воєнного стану. Об’єктивні причини для цього були. Вартість бензину визначається зараз двома основними факторами – вартістю нафтопродуктів на кордоні країни і курсом національної валюти. Як раз на кінець листопада вартість нафтопродуктів на кордоні знизилася більш ніж на 15%. Гривня теж демонструвала стабільність, більше того, навіть стала зміцнюватися. Всі аналітики говорили про те, що через певний час пальне повинне подешевшати. Був запущений механізм зниження цін на заправках, паливо знизилася на 5%, і вже були плани щодо подальшого зниження цін. Але втрутилася політика. Було оголошено воєнний стан. У результаті – сталася дестабілізація на валютному ринку, з’явилися інші ризики. Зрозуміло, в таких умовах жоден з трейдерів не наважився б продовжити знижувати ціни», – пояснив Рябцев.

Зараз же, як каже експерт, ситуація на ринку стабілізувалася, ризиків стало менше, що може спровокувати подальший обвал цін на бензин. До речі, не завадять цьому навіть новорічні свята – вони мають «зіграти в плюс», запевнив Геннадій Рябцев.

«Не все зростає у ціні до Нового року. Ринок нафтопродуктів більш цивілізований, ніж ринок курячих яєць або свинини, його поведінка більш фундаментальна, а не спекулятивна. До того ж зараз починається «мертвий сезон» на ринку нафтопродуктів, коли попит мінімальний. Наприкінці грудня, в січні майже завмирає оптова торгівля, і трейдери відчувають дефіцит оборотних коштів. Тому і стараються стимулювати споживача», – прокоментував експерт.

На думку фахівця, якщо не відбудеться ніяких форс-мажорних обставин, бензин може подешевшати ще на 5-7%.

 

Журналіст: Наталія Денисюк

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ