Новини

У Чорному морі тривають масштабні міжнародні навчання Sea Breeze


Ще два з половиною роки тому британка Хета Харді працювала в магазині, поки чоловік-військовий не вмовив її змінити кваліфікацію. З того часу Хета працює медиком Королівського військово-морського флоту Великобританії. На Sea Breeze жінка вперше, так само як і в Україні.

 «Я – медик, я маю показати вашим хлопцям все, що вмію сама. Ми багато навчимося у вас, ці тренування – радше для взаємного обміну досвідом. Я покажу всі можливі техніки бинтування, можливі способи управління диханням, бо кисень – це найважливіше для водолазів», -розповіла Хета .

Хета разом із загоном з 8 водолазів привезла спорядження, якого, каже з гордістю, нема навіть у американців, – рятувальні балони з киснем на 7 годин.  Серед  учасників навчань і американець Адам Перрі. Участь у  Sea Breeze військовий бере вже вдруге. Планує поділитися з українцями своїм дайверським досвідом.

«Ми приїхали, аби навчити українських водолазів нашим прийомам підводної медицини, все, що допоможе врятувати водолазів від будь-яких хвороб и травм.  Ми вражені можливостями наших українських колег, тому чекаємо на подальші тренування. Великі сподівання на цьогорічні навчання покладає і канадська делегація», -поділився американський військовий.

Загалом такі масштабні міжнародні військові навчання проводять в Україні вже більше 20-ти років. Цьогоріч у військових маневрах в Одеській та Миколаївській областях буде задіяно 29 кораблів, катерів і суден, підводний човен, 25 літальних апаратів та близько 3 тисяч військових. До тренувань в акваторії Чорного моря долучаться представники 19 країн.

«Будуть відпрацьовані практичні завдання: ведення боротьби за живучість корабля, надання допомоги кораблям, що терплять лихо у морі. Також надання допомоги аварійному водолазу»,  – повідомив Леонід БУРЛАКА, заступник начальника пошуково-рятувальної служби ВМС ЗС України.

Особливістю цьогорічного навчання стане можливість управління всіма військовими силами безпосередньо з борту штабного корабля американських ВМС Маунт Уітні. Надалі у військових заплановані протикорабельна оборона і висадка морського десанту на не обладнане узбережжя.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ