Новини

У Франції відбулась зустріч лідерів більше 60 країн з усього світу


Сота річниця з дня завершення Першої світової війни зібрала лідерів держав з більш ніж 60 країн світу. Зустріч влаштували у Франції, глави держав зустрічалися біля Єлисейського палацу, от тільки  Дональд Трамп та Володимир Путін на подвір’ї палацу так і не з’явились. Ба більше, Путін приїхав останнім вже до арки вшанування пам’яті і перед камерами пожав руки лідерам Франції, Німеччини та Америки.

Президент Франції Еммануель Макрон та його дружина Бріджит зустріли близько 70 монархів, президентів і прем’єр-міністрів з усього світу для вшанування пам’яті загиблих. Особливу роль у церемонії відіграла зустріч Еммануеля Макрона і Ангели Меркель. Вони потиснули одне одному руки у Комп’єнському лісі, де 100 років тому було підписано мирний договір, до якого Франція та Німеччина були ворогами.

Не обійшлося і без неприємностей. Вже опісля урочистостей, коли кортеж Трампа рухався Єлисейськими полями, на проїжджу частину вибігла активістка руху Femen з оголеними грудьми. На них було написано «Фейк». Поліцейські перехопили її та відтягнули від шляху пересування кортежу.

Керівництво Франції закликало не проводити під час вікенду та не створювати сторонніх зустрічей. Тому обговорити «свої справи» Путіну та Трампу поки не вдалося.  Запросили на зустріч і українського Президента. Після урочистостей Порошенко провів тристоронню зустріч з президентом Франції та канцлером Німеччини. Президент наголосив на невиконанні Росією зазначених домовленостей та звільнені політв’язнів. Обговорили і пропозиції щодо запровадження миротворців на окуповані території України.

Оговорив Порошенко і незаконні вибори на Донбасі. Країни партнери згодилися з їх невизнанням, а Польща навіть закликала створити більш жорсткі санкції для країни агресора.  Близько дев’яти мільйонів солдатів і шести мільйонів цивільних загинули під час Першої світової війни ,в якій брали участь близько 40 країн. Війна змінила карту Європи, призвела до розпаду Австро-Угорської, Османської і Російської імперій.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ