Новини

У Криму затримують і кидають за ґрати учасників організації «Хізб ут-Тахрір»


Кримський татарин Емір-Усеїн Куку розповідає як його побили навесні 2015-го. Коли в анексованому Криму почали зникати кримські татари – він зайнявся їх пошуками. За це його затримали взимку 2016-го, і звинуватили в екситримізмі. Нині Емір у СІЗО в Ростові-на-Дону. На знак протесту з 26 червня цього року голодує. Його здоров‘я погіршується. Та й побої даються взнаки – каже дружина Мер’єм, яка залишилася з двома дітьми.

Переживає за життя товариша і адвокат Еміль Курбедінов, який захищає одразу кількох фігурантів, що проходять у справі про екстримізм як учасники організації «Хізб ут-Тахрір-аль Ісламі». Що перекладається як Ісламська Партія визволення. Таких більше 20-ти. ФСБ навіть поділила справи на групи: Бахчисарайська, Ялтинська та Сімферопольська – за розташуванням осередків. Усі затримані – кримські татари . Справа цілком сфабрикована – каже правохзахисник.

Нещодавно у Ростові-на-Дону відбулося перше засідання по Бахчисарайським фігурантам. Бранців звинувачують у спробі повалення конституційного ладу.  Вони не терористи – запевняють представники забороненої в Росії Ісламської партії звільнення«Хізб ут-Тахрір».  Представник партії Фазила Амзаєв запевняє, будь-яке насилля суперечить їхній ідеології. Каже, пророк Мухаммад проповідував мир.

Цій організації понад 60 років, в Криму її осередки виникли у 90-х. Проте після окупації вони змушені були перейти в підпілля через переслідування. Попри те, що «Хізб-ут-Тахрір» виступає за відновлення традиційного мусульманського устрою- доказів її причетності до тероризму немає. На це Росії неодноразово вказували міжнародні правозахисні організації.  Аби втихомирити татар – які виступають проти окупації, в Росії готові усіх їх записати в терористи і екстримісти.  Затримання у справі «Хізб-ут-Тахрір» тривають. Навесні цього року число Бахчисарайських фігурантів поповнили Сервер Мустафаєв та Едем Смаілов.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ