Новини

У Києві презентували першу книжку про російську окупацію Криму «Люди сірої зони»


Одинадцять днів полону, допити та катування. Усе це в 2014-му пережив співкоординатор руху «Євромайдан Крим» Андрій Щекун. Зараз чоловік вирішив розповісти свою історію назагал і спростувати міф про те, що в Криму не було Євромайдану. Він був потужним та об’єднував усі національності та політичні партії, які підтримували територіальну цілісність України.

Книга «Люди сірої зони» створена за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Таких історій тут зібрали понад півсотні, а працювали над нею близько двох років. На сторінках видання залишилась й історія Ольги Афанасьєвої, матері українського політв’язня, якого затримали у 2014 та засудили за нібито підготовку теракту.

Зараз російське керівництво запевняє, що кримчани добровільно погодилися стати частиною Федерації. Натомість герої книги стверджують, що це не так. Наразі ж сім десятків українців опинилися в російських тюрмах, а обшуки в сім’ях кримських татар досі тривають.

Запобігти такій сумній статистиці можна лише дипломатичним способом, певен Ільмі Умеров. А подібні книги допоможуть розвінчати міф про відсутність спротиву, що поширюють пропагандисти. Фахівці кажуть, ця книга є одним із кроків протидії російській агресії в Криму та відновлення територіальної цілісності України.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ