Новини

У Києві вшанували пам’ять Блаженнішого Любомира Гузара


У Національному музеї історії України у Другій світовій війні вшанували пам’ять Любомира Гузара. Захід розпочали з улюбленої пісні ієрарха, яку виконали семінаристи. Також там відкрили виставку його особистих речей і матеріалів. Серед них ― усе те, що розповідає про життя та чим займався архієпископ. Блаженніший Любомир заповів своє майно під відповідальність глави церкви: після смерті передати все до церковного музею. Тож перед служителями постало питання: як правильно виконати його волю.

Народився Любомир у Львові, а коли йому виповнилось одинадцять, сім’я виїхала в Зальцбург, а потім ― у США. У Штаті Коннектикут він закінчив духовну семінарію. У зрілому віці працював викладачем у Римі, написав дисертацію про Митрополита Шептицького. У 1993 році вже в ранзі кардинала Гузар повернувся до України. А в 2001 році був обраний головою Української греко-католицької церкви.

Блаженніший критикував нинішню владу через корупцію та відсутність політичної культури, називаючи її великим бізнесом. Також не минула його уваги і війна на Сході. Віряни називали його моральним авторитетом сьогодення. Незалежно від віросповідання, українці поважали Любомира Гузара за мудрість і прислуховувались до порад.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ