Новини

У Києві з’явились громадські рухи, що відстоюють інтеграцію ромів в українське суспільство


Погром табору ромів в червні цього року став кульмінацією в і без того напружених україно-ромських відносин. Відтоді, більшість наляканих кочівників покинули столицю. Незважаючи на відносний спокій, така розв’язка бентежить правозахисників. Громадські активісти певні: у Києві роми з’явились не від доброго життя. Насамперед це відчайдушна спроба хоч якось вижити в дуже складних соціално-економіниху мовах.

Головною проблемою є все ж таки відсутність механізмів адаптації. Там, де держава майже не проявляє ініціативи, надолужують активісти. Благодійні рухи  власноруч допомагають ромам в отриманні гідної освіти й роботи, проводять культурні заходи і усіляко намагаються налагодити україно-ромський діалог.

Згідно з даними перепису населення від 2001 року, в Україні проживає 47 з половиною тисяч ромів, третина з яких — на Закарпатті. Утім, Рада Європи оцінює приблизну чисельність ромської меншини в Україні  в 400 тисяч осіб. На думку представників громадських організацій, ця меншина є невід’ємною частиною українського суспільства. Серед киян думки стосовно ромів різняться, однак тепер більшість до них відноситься з ще більшою підозрою.

Внаслідок цьогорічного нападу школярів на ромський табір на околиці Львова, одна людина загинула і четверо отримали поранення, в тому числі 10-річна дитина. Організаторам нападу загрожує довічне ув’язнення.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ