Новини

У Київському палаці культури відбувся черговий знімальний день кінострічки про Василя Стуса


4 вересня 1965 року. Прем’єрний показ стрічки знятою за однойменною новелою Михайла Коцюбинського. До мікрофону підходить  Іван Дзюба та  розповідає про арешти культурних діячів, які відбулися напередодні. Зал наповнюється здивуванням та мертвою тишею. Василь Стус та В’ячеслав Чорновіл вирішили її порушити. Згодом працівники КДБ бігали поміж рядів, аби запам’ятати хто підтримав виступ дисидентів. Саме тоді рух громадянського і культурного опору радянській системі переріс у політичний. Наслідки не змусили довго чекати: Дзюбу та Чорновола звільнили з роботи, а Стуса – вигнали з аспірантури.

Саме його незламність та жага до незалежності надихнули сценаристів на створення цього фільму. Однак, творці стрічки переконують: люди вікової категорії 40+ навряд чи дізнаються щось нове. Тут орієнтуються на молодь, яка чула про Стуса, але не знає, ким він був насправді та яку важливу роль виконав в українській історії. Обравши на роль Василя Стуса українського актора Дмитра Ярошенка, сценаристи та режисер фільму вцілили прямісінько у яблучко. Окрім того, що зовнішність актора як дві краплі води схожа на історичну постать, він ще  й вжився у роль кожною частинкою свого тіла.

Образ В’ячеслава Чорновола з’являється у фільмі лише у кількох сценах. Однак вони яскраво демонструють його незламний характер та доводять, що відсидіти у тюрмі 15 років за незалежність своєї країни той погодився без вагань.

Поет, що випереджав свій час. Людина, яка не кривила душею, а завжди говорила. Образ, що є прикладом і сьогодні. Режисер фільму сподівається достукатись до кожного глядача та показати Василя Стуса саме таким. Побачити найяскравіших представників боротьби за свободу України, глядачі зможуть вже на початку 2019 року.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ