Новини

У Львові досі трапляються випадки отруєння чадним газом


Він не має ані кольору, ані запаху. Чадний газ називають тихим вбивцею, адже цей кіллер діє швидко й непомітно. А симптоми отруєння можна легко сплутати зі звичайною слабкістю чи перевтомою. Чадний газ – один із найбільш токсичних компонентів продуктів згорання. Він є складовою диму і виділяється при тлінні та горінні майже всіх речовин і матеріалів. Найбільш поширеними причинами отруєння небезпечним випаром є несправність газових приладів та людська необережність.

Адже людина може постраждати навіть через завчасно закриті заслінки пічки чи неправильне використання котлів індивідуального опалення. І здавалося б, холодна пора року вже відступила й опалювати домівку немає потреби, однак у Львові випадки отруєння чадним газом все ж трапляються. І як переконані фахівці : через не вміння правильно користуватися опалювальними приладами.

Потрапляючи в кров, тихий убивця з’єднюється з гемоглобіном та робить його нездатним транспортувати кисень до органів. Як наслідок, людина гине від задухи. За 2017 на Львівщині підтвердили 43 випадки отруєння, у яких постраждали понад 80 осіб і зареєстровано лише один летальний випадок. Цього ж року, статистика не тішить. Аби уберегтися від отруєння чадним газом, слід регулярно перевіряти системи опалення в домівці і справність коминів. Також в жодному разі не можна залишати включені прилади опалення без нагляду або ж на ніч.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ