Новини

У Парламенті зареєстрували проект закон про кримінальну відповідальність журналістів за наклеп


Мустафа Наєм звертається до авторів законопроекту про наклеп, які вирішили що за це потрібно кидати у в’язницю. Норма жорсткіша, ніж у горезвісних диктаторських законах, які ухвалили 16 січня 2014. У розпал Революції Гідності комуністи і регіонали пропонували за неправдиву інформацію обмежувати волю на рік. П’ять років потому трійця депутатів із блоку Петра Порошенка переконує – треба садити до трьох років.

Серед авторів – Микола Парамарчук, чиє ім’я засвітилося у справі вбивства Катерини Гандзюк. Його вже екс-помічника Ігоря Павловського за підозрою в організації злочину арештували. Сам Паламарчук від колишнього підлеглого відхрестився, а на активістів та журналістів образився. Вони  пригадили йому, і звинувачення у покриванні рейдерства на Херсонщині і неоднозначну репутацію – його називають смотрящим за правоохоронними органами у регіоні. Образа – в основі законопроекту.

Якщо закон ухвалять, це означає фактично запровадження цензури, вважають активісти громадського руху чесно. Однак, поки що, трійка депутатів не має підтримки навіть у своїй фракції. Спроби запровадити жорстке покарання нібито за наклеп виникають періодично. Переважно з легкої руки ображених політиків. Висував такі пропозиції Леонід Черновецький, нардеп Євген Мураєв, який не раз у прямих ефірах озвучував антиукраїнські тези. Пропагував ідею з покаранням народнофронтівець Сергій Пашинський. Після того як йому публічно почали закидати звинувачення у оборудках з нафтопродуктами.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ