Новини

У РФ дуже емоційно відреагували на надання українській церкві Томосу


Від’єднання від «розкольників». Такою заявою священники Російської православної церкви на Синоді РПЦ у Мінську виголосили протест проти рішень Вселенської церкви у Константинополі на користь України, адже напередодні у Стамбулі підтвердили надання томосу про автокуфалію УПЦ і зняли анафему з Філарета. Процес надання Томосу успішно триває.

На знак подяки Президент України навіть пропонує передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву.  Вона стане своєрідною резиденцією Константинопольського патріарха в Україні.   Народні депутати уже проголосували за такий крок.  Натомість у Росії відділення церкви сприймають по різному. За словами місцевих експертів, телебачення подає рішення РПЦ як безальтернативну відсіч новим «ворогам великой России».

Не зможуть і російські політики більше піаритись на горі Афон. Туди кілька разів їздив і Путін, і його прибічники. Наостанок зїздити на святу гору 14 жовтня вдалось секретарю генеральної ради Єдиної Росії Андрію Турчаку і його заступнику Євгену Ревенку. Якою ж буде відповідь Константинополя на справжню ініціативу розколу православної церкви дізнаємось згодом.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ