Новини

У столиці відкрили вуличну виставку під назвою «Віч-на-Віч»


У Києві відкрили нову вуличну виставку під назвою «Віч-на-Віч». Протягом двох місяців українські ілюстратори досліджували різні соціальні проблеми в Україні та Німеччині. У результаті – зо два десятки яскравих та інформативних постерів.

Утиски мігрантів та національних меншин, перешкоджання вільному пересуванню, проблематика гендерної рівності, порушення прав дітей та права на працю. Все це показано через індивідуальні, авторські графічні стилі українських ілюстраторів. Всі ілюстрації на виставці графічно відображають творчість сучасних німецьких письменників, що пишуть свої твори  на актуальні для сьогодення теми, пов’язані з правами людини у цифрову добу. Співавторка проекту, ілюстратор Олена Старанчук, переосмислила класичну історію про гномів-робітників, що за німецькими легендами вночі, в підвалах, все робили за людей, а вдень зникали.

Головним натхненням для митців стало безпосереднє спілкування із письменниками та правозахисниками німецького Кельну. В ході такого обміну культурним досвідом виявилося, що Німеччина та Україна у своїх проблемах ближчі, ніж здається. Саме комунікація з представниками різних культур – шлях до розуміння світу – впевнені самі художники. На ілюстраціях присутні і безпосередні цитати із книг західних авторів, як українською, так і німецькою. Митці упевнені, що незважаючи на складність тем, їх подали у зрозумілому для кожного форматі.

Саме ось ці роботи українців супроводжуватимуть збірку оповідань німецьких письменників під назвою «Віч-на-віч: права людини в цифрову добу», що вийде у продаж українською та німецькою мовами у грудні цього року.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ