Новини

У Варшаві відсвяткували 100-річчя здобуття Польщею незалежності


У Польщі пройшов Марш з нагоди 100-річчя здобуття незалежності. Церемонія святкування розпочалася із покладання квітів до пам’ятника Вінцентію Вітосу, який тричі був прем’єр-міністром Польщі. У храмі Провидіння Божого відбулось святкове дійство, в якому взяли участь президентське подружжя, прем’єр-міністр, спікери Сейму та Сенату та інші польські політики. Після цього 200 тисяч поляків з державними прапорами вийшли на вулиці Варшави.

Марш розпочали військові транспортні засоби та солдати. Слідом за ними ходу очолив президент Польщі Анджей Дуда. Виступаючи під час маршу, глава держави заявив, що під польським прапором є місце для всіх. До урочистостей долучилися прем’єр-міністр Матеуш Моравецький та інші політики. Крім того, учасники маршу спалили прапор ЄС, скандуючи «Геть Європейський союз!». Святкування провела і опозиція, яку очолив Голова Європейської ради Дональд Туск та лідер «Громадянської платформи» Гжегож Схетина. Вони поклали квіти до пам’ятника маршалу Юзефу Пілсудському.

«Я бажаю незалежній Польщі ще ста років і більше. Ми сперечаємось, іноді аж занадто сильно, пробач нам, Польщо», – сказав Туск після церемонії.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ