Новини

У Запоріжжі розквітли яблуні, а в Чернігові каштани


Ігри на вулиці, теплий масаж для слонячого хобота і лінивий погляд антилопи. Тварини у Київському зоопарку – святкують друге бабине літо, яке прийшло в Україну. І не дивно. Адже в кінці жовтня на вулиці +15.  Востаннє, повітря в жовтні так прогрівалося майже століття тому – у 1927 році. Жителі столиці та гості в захваті, адже вуха поки не мерзнуть.

Але радіють таким стрибкам температури не всі. Через таку приємну погодну аномалію екологи б’ють на сполох. Вони переконані: протягом наступних десятиліть глобальна температура на Землі буде лише продовжувати зростати, і в основному саме за рахунок викидів парникових газів.

А ось рослини в шоці. У Запоріжжі раптово розцвіли яблуні. Еколог каже: такі природі явища нашкодять врожаю наступного року. В  Чернігові вже вдруге розцвіли каштани. Біологи занепокоєні, адже це може бути ознакою ураження каштановою міллю.  А ось синоптики більш прагматичні, і не вбачають критичних змін в кліматі України.  Насолоджуватись теплом українці зможуть щонайменше до середини тижня. А далі – погода почне знову ставати осінньою.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ