Новини

Україна відреагувала на дії проросійського провокатора Грема Філіпса


Мюнхен. Місцеве кладовище. На одній з могил синьо-жовтий та червоно-чорний прапори. Тут похований Степан Бандера, якого саме в німецькому місті майже 70 років тому вбив агент КДБ. Грем Філіпс – це відомий проросійкий провокатор британського походження. Агресивно зриває стяг і чіпляє провокативний банер. Німецька поліція – відкрила справу. Проте максимум, що загрожує зловмиснику, – штраф.

У міністерстві закордонних справ впевнені, крок спланований Росією.  Знущаються над могилою Степана Бандери не вперше. Чотири роки тому вандали зламали надгробний хрест і перекопали верхній шар ґрунту. Через рік зловмисники на хресті написали дату Волинської трагедії. Зараз, як ніколи, актуальне питання перепоховання відомого українського націоналіста. Адже в 2019 році закінчується оренда місця на кладовищі.

Раніше вже йшла мова про повернення останків політичного діяча на Батьківщину, але онук Степан Бандера-молодший навідріз відмовився від цього кроку через те, що при владі був українофоб Янукович. Тому на часі спільного місця захоронення видатних українців – пантеон героїв.

Знущаються не тільки над Бандерою. З 2014 до 2017 року невідомі здійснили 15 актів вандалізму над пам’ятниками і могилами українців в Польщі. Тоді Україна відреагувала жорстко   і це дало свій результат. З того часу подібні акції припинилися. Тому жорстка і активна дипломатична робота разом зі створенням пантеону героїв можуть залишити в минулому плюндрування могил відомих українців.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ