Новини

Українська делегація прибула на ювілейний 20-й саміт Україна-ЄС


Під час саміту Україна-ЄС уперше в історії прозвучали імена українських політв’язнів, незаконно утримуваних у російських в’язницях. Про це у Брюсселі під час свого виступу заявив президент Петро Порошенко. Він розповів, що на зустрічі Україна-ЄС згадують режисера Олега Сенцова, журналіста Романа Сущенка та активіста з Криму Володимира Балуха.

У свою чергу президент Європейської ради Дональд Туск закликав Російську Федерацію звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, та всіх політичних в’язнів. Також на саміті не оминули теми «Північного потоку-2», який Росія будує через Балтійське море. Зокрема український Президент у своїй заяві закликав Європейський Союз зупинити його спорудження.

«Ми хочемо заявити, що Україна є стратегічним партнером європейських країн, який буде постачати необхідний газ для ЄС. Я хочу ще раз наголосити, що проект «Північний потік-2» не можливий. І ми закликаємо зупинити побудову даного проекту», – сказав  Петро Порошенко.

Натомість Туск запевнив, що Єврокомісія працює над створенням нових енергетичних правил, які допоможуть зупинити будівництво російського газопроводу.

«Звичайно, ми обговорювали цей проект, але, на жаль, у нас дуже мало позитивних новин. Наразі Єврокомісія намагається створити нові енергетичні правила, які допоможуть їм зупинити будівництво даного проекту. Але я не можу сказати, що зараз процес абсолютно продуктивний. Я вважаю, що даний проект є помилкою і він не гратиме в інтересах Євросоюзу. Звичайно, ми повинні захищати власні інтереси», –зазначив  Дональд Туск.

Сьогодні українська делегація на чолі з Петром Порошенком прибула на ювілейний 20-й саміт Україна-ЄС. Стартував він у Брюсселі, саме там українського очільника зустрів президент Європейської ради Дональд Туск.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ