Новини

Українські активісти вимагають створити слідчу комісію для розслідування справи Катерини Гандзюк


Так, у футболках та з плакатами «Хто вбив Гандзюк» активісти й опозиційні депутати на погоджувальній раді вимагають створити тимчасову слідчу комісію, яка б взялася за напади на активістів. Лише з початку року їх понад півсотні. Вносити постанову на розгляд відмовляються в апараті парламенту, бо не вистачає підписів від найбільшої фракції Блок Петра Порошенка. Її депутати пропонують спочатку заслухати звіт про розслідування силовиків.

Тим часом, за саботаж розслідування і реформи правоохоронної системи правозахисники вимагають звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генпрокруора Юрія Луценка. Заяву підписали більше 70 організації.  Встановити правосуддя закликали в твіттері посли США Марі Йованович, Великої Британії Джудіт Гоф та єврокомісар Йоганнес Ган.

Тим часом, тіло Катерини відправили на експертизу, результати очікують за два дні. Поліція перекваліфікувала справу із замаху на життя на вбивство. Генпрокурор пообіцяв невдовзі завершити слідство і передати матеріали до суду. Однак, про те, що це може бути замовлення – у справі ні слова. Не змінили підозру і затриманим. Крім того, Служба безпеки шукає замовників і веде окреме розслідування, в якому формально немає доказів. Адвокат Гандзюк Євгенія Заркевська просила прокуратуру Херсонщини об’єднати дві справи. Але там відмовили.

Зараз у справі п’ятеро підозрюваних – це виконавець, організатори і співучасники. Усі вони – учасники АТО, дехто навіть з бойовим досвідом у Донецькому аеропорту. Саме вони і приведуть слідство до замовника. Але лише тоді, коли отримають пожиттєве ув’язнення, вважає Юрій Бутусов.  Катерина працювала радницею херсонського мера і боролася з місцевими бізнес-кланами, які хотіли захопити вплив у міськраді. Тож бойові побратими затриманих припускають, чоловіки на їхнє замовлення і погодилися організувати напад – аби підзаробити грошей. Двоє підозрюваних Грабчук і Горбунов на суді пояснили, на Гандзюк напали нібито за її проросійські погляди. Колеги і друзі Катерини вважають такі свідчення спробою поліції зробити із затриманих Робін Гудів.

Гандзюк облили кислотою біля під’їзду власного будинку 31 липня. З опіками третини тіла її терміново перевезли літаком до Києва. Дівчина пережила 11 важких операцій. А правоохоронці діяти не поспішали. Справу кваліфікували як хуліганство. І лише під тиском громадськості назвали замахом на життя. Паралельно напад розслідують і активісти.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ