Новини

Українські родини можуть отримати компенсацію за використання послуг няні


Залишити малечу на няню, коли маєш додаткові справи та ще й отримати за це гроші – тепер реально. З початку 2019-ого року для батьків запрацювала державна програма «муніципальна няня». Вона дозволяє отримати від держави компенсацію за послуги по догляду за дитиною від 0 до 3 років, у розмірі одна тисяча 626 грн щомісячно.

Яна про нову ініціативу держави дізналася недавно, але великих сподівань на нововведення не покладає. Каже, що сьогодні наймати няню дуже дорого, адже середня зарплата на сьогодні сягає більше 10 тисяч гривень, додати ще податки, то тієї допомоги, що пропонує держава замало, певна жінка.

А від податків нікуди не подінешся, адже головною умовою такої програми є оформлення няні, як приватного підприємця. Опісля, сім’я укладає з нею письмовий договір, а вже після всіх формальностей батьки отримують законну компенсацію.

У Мінсоцполітики наголошують: на тих, хто перебуває в декретній відпустці це ніяк не вплине. Якщо ви все ж хочете подати документи на оформлення компенсації зверніться у відділ соцзахисту у вашому місці. З собою варто мати: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, копія договорю з нянею і документи що підтверджують оплату послуг няні. Написавши заяву до 5числа місяця і все, гроші з наступного місяця у вашій кишені.

А от ця дівчина, працює вихователем у дитячому садочку і зізнається, що в таких держзакладах платять в рази менше ніж няням, хоча догладають вихователі не за однією дитиною. А про нову програму дізналася лише зараз, каже, що для молодих сімей це чудове заохочення, а якщо за дитиною дивиться бабуся чи дідусь, це ще й вигідно.

Така державна ініціатива, націлена як на поповнення держказни так і на інвестування громадян у свій пенсійний стаж. Адже робота такою нянею – є офіційною.

У Мінсоцполітики запевняють, попит на компенсацію в рамках проекту «Муніципальна няня» уже є, люди звертаються, а отже потребують фінансової підтримки. Варто пам’ятати, що нова послуга не заміняє інші соціальні виплати на дитину віком до трьох років і виплачуватиметься окремо за бажанням і потребою батьків.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ