Новини

Українці проїдають більше половини зарплати


У Держстаті підрахували, що у першому кварталі 2018 року,  українці витратили на їжу понад 42 % місячного доходу.  А це понад 212 мільярдів гривень. Склавши свій денний раціон, наші журналісти  спробували порахувати витрати середньостатистичного українця на продукти, якими можна бодай наповнити шлунок.

«У моєму пакеті зібрані найпопулярніші серед українців продукти, яких дорослій людині вистачить максимум на кілька днів. Тут найнеобхідніше: хліб, м’ясо, яйця, гречана крупа, молочка та небагато сезонних фруктів та овочів. На усе я витратила трохи більше 100 гривень. Якщо ж на такий шопінг ходити кілька разів на тиждень – сума в кінці місяця вийде чималенька», – розповідає журналістка «ПравдиТут».

Та захмарні суми зовсім не через те, що українці багато їдять або купують заморську їжу. До прикладу, якщо порівняти із сусідніми країнами, то рівень заробітної плати поляка у 5 разів вищий. При цьому на продукти там витрачають усього 17% від своїх доходів. Експерти зазначають, що українці найбільше відмовлятися почали саме від м’яса. І поки наші люди продовжують заощаджувати на продуктах, ціна на деякі з них вже перестрибнула європейські і продовжує зростати.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ